Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí PC s r5

Zdravím,po dost letech chci pořídit nový domácí PC.Má být domácí s nějakým základním herním výkonem,který ovšem zabere tak nanejvýš 10% strojového času.První možnost by byla "obestavět" r5 2400g,aby byl připraven pro případ,že se třeba objeví nějaká hra či něco,co nebude již stíhat a nic by nekomplikovalo jednoduché doplnění GK tak 1050Ti.Druhá alternativa by byla tu 1050Ti rovnou a procesor r5 2600 /1600/.Jakou desku?Raději bych nějakou s podporou USB c,což může během životnosti význam.Nejlépe Asrock,Gigabite,MSI i jinou co by moc nestála ale nějakou kvalitu měla.Paměť 16 GB přiměřeně taktovanou.Zdroj a ostatní mohou již mít obě alternativy společné.Limity 15 resp 20tis.Díky za návrhy.

2400G je na hraní max. Fortnite a podobných jednoduchých her, případně na hraní v totálním low nastavení a nízkém rozlišení. Navíc rozšiřovat Gčkové Ryzeny o grafiku sice jde, ale ten procesor neposkytuje pak už prakticky žádné PCIe lajny - vše (tj. 8xPCIe 3.0) je směrováno do externí grafiky. Zbytek zabere čipset a M.2 port.