Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční MB

Dobrý večer, přátelé,
Mám malý problém a doufám, že se zde najde někdo, kdo mě při jeho řešní posune o kousek dále.
Přišel jsem velmi levně k několika CPU Intel Core i5 3470 a rozhodl jsem se pořídit si desku s LGA 1155. Na Bazoši jsem našel za slušnou cenu kladně hodnocenou Gigabyte GA-Z77-D3H rev.1.1, dle inzerenta opečovávanou a 100% funkční.
Deska dnes přišla a jak jistě tušíte, funkční není.
Problém spočívá v tom, že se po spuštění cyklicky v intervalu cca 2 s. vypíná a zase zapíná, aniž by cokoli vypsala (jak by také za tak krátkou dobu mohla), nebo aby se ozval jakýkoliv signál ze zapojeného speakru.
Zkoušel jsem tři CPU, dva PSU (400W a 550W) tři různé moduly RAM a nakonec i bez pamětí a stále stejný výsledek. Podotýkám, že všechny tyto komponenty byly a jsou plně funkční.
Původní majitel na této desce prý provozoval i7 3770 bez odemčeného násobiče, takže možnost poškození neopatrným overclockingem pavděpodobně odpadá.
Pokud někoho napadne ještě nějaká možnost, jak se pokusit problém vyřešit, než budu prodejce opět kontaktovat, budu rád, když se o nápad podělí.
Za reakce předem děkuji.

Tak nový poznatek, problém bude zřejmě v napájení CPU. Zkusil jsem sejmout chladič a rukou jsem zjistil, že se procesor zhruba při jednom ze tří spuštění vůbec nezahřeje. Na zdroji mám sice pouze 4pin, ale k MB je připojen přes redukci na 8pin a to by podle mě neměl být problém. Nakonec asi rok jsem takto "krmil" rozežranou FX 8150 a bez problémů. Nebo mi něco uniká?

Tento mustek/bridge casto odchazel u vsech vyrobcu, nekteré (kde zrejme spatny napajeci profil), odchazeli v necinosti PC, kdyz bylo PC delsi dobu ve spanku. Nasledovne byly nahrazeny dalsi revizi [1.1/2.0].
Ale v zadném pripade jsem se nesatkal s tim, ze by to bylo spusobeno dopravcem, bud ti prodal nefunkcni desku, nebo jsis to poskodil sam.
*Vychazim z toho, ze na zakladni desce mimo PC je jen CPU + 1xRAM a napajeni spravne zapojeno.