Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - změna podverze

Dobrý den, Mám v notebooku legalni windows 10 (upgrade z windows 7 Home) a chci se zeptat, zda při zakoupeni licence windows 10 (elektronicke) je možne změnit podverzi z Home na Proffesional, aniž bych musel dělat znovu instalaci, nebo mazat data na ssd...
dale mě zajima, jake jsou vyhody windows Insider... je to jen dostavaní aktualizací dříve a testování? má to výhody ohledně výkonu? Stabilní to předpokladam nebude ale jestli někdo z vás má s tím přímé zkušenosti a podělil by se o ně, byl bych rád...
Díky

Podle mě budeš muset při změně Home na Pro komplet přeinstalovat.

U Insideru je více telemetrie, sledování, bonzování, nepoužil bych to na ostrý provoz, ale jen na testování. Zkušenosti nicméně nemám a betatestera jim dělat nemíním. Výkon bych naopak viděl spíše nižší, z logiky toho, že se jedná o testování a hledání problémů.

Já bych raději opak. Kdyby se MS (u mě!) pár roků na vylepšování W10 úplně vykašlal. Pouze bezpečnostní záplaty - a kdybych si mohl jen vybrat ty kritické, byl bych rád.