Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu nainstalovat Win 10

Dobrý den, potřebuju poradit, koupil jsem nový notebook HP, ale bohužel bez os, koupil jsem si Windows 10 Home a vytvořil si pomocí programu Rufus instalační USB, ale po spuštění instalace mi nechtěl na začátku instalace schválit Product Key, tak jsem dal prozatím instalaci bez Product Key, ale tam nastal okamžitě problém v tom, že instalační program mě nechce nechat naformátovat disk. A ať vyberu jakýkoliv oddíl, které v notebooku jsou tři, na dvou 8 GB oddílech jsou nějaká data, předpokládám, že nějaké ovladače a podobně, ale oddíl který je volný mi instalační program napíše: "Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má tabulku oddílů MBR. V systémech EFI lze systém Windows instalovat pouze na disky GPT.". Mohli by jste mi prosím poradit co to znamená a co s tím mám udělat, abych to konečně zprovoznil? Díky moc za jakoukoliv radu

Hned z kraje mi to nesedí. Jak sis koupil W10 ? Na jakém nosiči,že jsi musel improvizovat ? Pokud na NB nikdy nebylo nic instalované,tak !!MUSÍ být HDD čistý,snad i neinicializovaný.Vypadá to,že ti tam dali disk kde už něco bylo. Řekl bych,že tam byl někdy i OS.

Ano,to tak bude. Ale taky asi bude pravda,že to bylo origo i s OS a ty jsi chtěl NB bez OS,tak nepříliš zdatný prodavač to odinstaloval. Pokud já bych chtěl NB bez OS,tak bych trval na "netknutém" disku. Navíc HP je tak nějak stát ve státě. Musíš asi vytvořit oddíl při instalaci.