Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komponenty do PC

Dobrý večer prajem, chcem sa spýtať, či mi následujúca zostava utiahne hry: GTA IV, Minecraft, CS 1.6, CS:GO, CS:S, GTA San Andreas atď... skrátka hry s podobnou grafikou, ako majú tieto. Chcem sa totiž zmestiť do tých 300 - 400€, časom samozrejme budem upgradovať.

Základná doska: https://www.alza.sk/asrock-a320m-d5266765.htm
RAM: https://www.alza.sk/patriot-4gb-ddr4-2400mhz-cl17-signature-line-16x256-d5023139.htm (2x4GB)
Procesor: https://www.alza.sk/amd-a8-9600-d5073931.htm
Grafická karta: https://www.alza.sk/sapphire-r5-230-2g-d3-d4495824.htm
Case: https://www.alza.sk/evolveo-m1-cierna-d4562823.htm
Zdroj: https://www.alza.sk/lc-power-lc600h-12-600-w-d565547.htm

Dobre, ale čo sa týka grafiky, tak to je jedno akú grafiku tam strčím nie? Resp. keď na túto dosku dám napr. nVidia geForce 1050Ti, tak mi to stiahne a nainšaluje drivery a budem ju môcť normálne používať nie? Nevyskitnú sa žiadne problémy.. nie?

Veď dobre, to chápem. Ale keď tam napr. dám najsilnejší procesor od AMD (Ryzen...) a dám tam grafiku napr. AMD radeon HD 6450 tak mi to pôjde nie? Skrátka... že tá grafika bude pracovať správne. Viem, že hry mi to v takomto prípade moc neutiahne, lebo síce mám silný procesor, ale mám slabú grafiku na dannú hru.

Pýtam sa skrátka to, že či každá grafika pasuje, a bude pracovať v každej doske.

Na starom PC som mal grafiku AMD Radeon HD 7500 (tak nejako, už sa presne nepamätám), a v pohode som na tom utiahol aj GTA IV. A AMD Radeon R5 je výkonnejšia než HD-čko nie?

Chcem skrátka len rozbehnúť hry napr. CS 1.6, GTA San Andreas. Nepotrebujem rozbehnúť GTA V na ultra HD detaily... Skrátka či len to, čo som poslal za komponenty stačia na hry CS 1.6, Minecraft a GTA San Andreas. Je to len dočasné riešenie, ale časom upgradujem aj procesor, grafiku no a v poslednom mieste chcem kompletne upgradnúť aj základnú dosku za hernú, s 8 slotmi pre RAM.

Tú zostavu, čo som napísal je len dočasné riešenie.

A AMD Radeon R5 je výkonnejšia než HD-čko nie?

Ne, není. To tvé "HDčko" je s velkou pravděpodobností HD7770 (tehdejší střední třída), kdežto R5 230 je přejmenovaná HD6450.

https://diit.cz/clanek/amd-uvedla-low-endovy-radeon-r5-230

I pro dočasné řešení platí, co jsem psal výše - za 10 tisíc je nejvýhodnější a nejvýkonnější Ryzen 5 2400G. A 8 slotů? To myslíš Janka "tankistu" Slotu?

Na herní desku se dá přece nainstalovat i 32bitový OS. ;-)
Pamatuj, že "herní deska" je asi tak stejně smysluplné označení jako "herní notebook". Občas si tímto označením výrobci pomáhají v prodeji nějakého jinak neprodejného šmejdu.

prečetl jsem celé vlákno... Popravde odporúčam Vám nič sám neskladať, nekupovať ani nič podobného.

nejaká LC pyrotechnika v kombinaci s 32GB RAM (8 modulov v "hernom" prkne za 50€ s 2 slotmi) a s GK ktorá je slabšia než IGP, a ešte bez disku (nevím či máte), ostatne je to hrůza a des. Popravde ten počítač z linkov hore by i fungoval, asi 10 minút než by vznikol požiar a celá barák by sa zmenil na popel.

To automatické stiahnutie driverov, myslíte windows update nebo driver booster? Ak to druhé tak v takom prípade odporúčam zvoliť inštaláciu softwaru odborníkovi a sám sa počítače ani nedotýkať, nič neinštalovať, len používať na hranie, prehliadač a office. Ak prvá možnosť tak je to o trochu lepšie, no i tak špatne, tie univerzálky sú proste univerzálky aby to len šlo, ovšem nepôjde to na plný výkon, a ani so všemi funkcemi. Drivery sa inštalujú zo stránok výrobcu HW. U GK to jest nVidia / AMD.

A ako by mohol vzniknut poziar??? Ja viem, ze ta zostava, co som uviedol je o nicom. Ale hlavne co ma teraz zaujima, je to, ze ci mi skratka ta doska resp. Ci si na tu dosku napr. Tej ramky mozem dat kolko chcem. Viem, ze napr. Je blbost cpat 32GB ram na dosku, na ktorej je intel pentium, a grafika intel hd 405. Len chcem skratka vediet, ze ci pri skladani pc si ho skutocne mozem poskladat podla svojich predstav.

Příčinou požáru je většinou nekvalitní zdroj - a ten LC Power je přímo ukázkovej zmetek. Samozřejmě nemusí to být hned po zapnutí, ale časem, třeba za 2 - 3 roky.
To, kolik GB RAM (a jakého typu) deska podporuje, se dozvíš z manuálu k desce. U slušného výrobce bývá ke stažení i RAM Compatibility List, tj. seznam RAMek, s nimiž byla deska testována a které v ní 100% fungují.
Zvláště u laciných desek můžeš očekávat problémy v případě naplnění maximální podporované kapacity RAM (např. nemusí stíhat poddimenzované napájecí obvody, napětí nemusí být stabilní apod.). Už jsem se za cca 25 let setkal s mnoha deskami, u nichž nebylo možné kvůli stabilitě osadit všechny 4 sloty RAM, přestože to výrobce tvrdil. A taky jsem zažil i spoustu nekompatibility, kdy některé RAMky odmítaly v základní desce fungovat, případně deska rozpoznala jen poloviční kapacitu osazených RAM.