Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 1050 TI vs GTX 1060

Dobrý den
Už necelé 2 měsíce se trápím tím, že se chystám koupit můj konečně nový notebok. Bohužel zde mám hned jeden problém.
A ten je, že se chci zeptat jestli I7 7700HQ s GTX 1050 TI 4 GB je horší či lepší než I5 7300HQ s GTX 1060 6 GB.
Omlouvám se jestli to je blbost se na tohle ptát, bohužel nejsem nijak znalý v těchto věcech. Někde jsem se dočetl ( google ) že I5 je zlatá střední cesta a někde se zas píše, že I7 je zlatá cesta tak fakt nemám páru, čemu věřit.

Porovnávám tyto 2 notebooky

https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-15ikb-cerna_3/206129/produkt

https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-15ikbm-cerna/223297/produkt

Děkuji, přeji hezký den či noc

Zvol spis volbu s i5-7300HQ + GTX@1060.
V pripade ze jde o hry (coz pujde), GTX@1060 dokaze podat lepsi vykon (rychlejsi vypocty) lepsi vykon jak GTX@1050Ti aji kdyby s nim byl 32xCore Intel Core i9, kde se poligon pocita na strane GPU né CPU. Az ve hrach muze mit pocet THread nejaké vyhody, ale né (pro grafiku) takové jak vykonejsi GPU.
* I7@7700 ti nabidne jen celkovych 4THreads navic, coz nemusi byt spatné pro MTh SW, ale ve hrach je to zanedbatelné, nebo celkového vytizeni UCP (taky u i7 7700 stoji za zminku STOCK o 200Mhz vysi frekvcence). U nekterych her u "I7 7700 + TH-ON" vs "i7@7700 TH"-OFF jde dokonce docilit i lepsich FPS s vyplim MultyThreading

No já si asi vyberu tenhle notebook, už jenom kvůli tomu, že nechci notebook který už je nějak použití jako v případě s grafickou kartou 1060 max q.
Tak si nejspíš koupím tenhle
https://www.pocitarna.cz/vykonne-notebooky/hp-omen-15-ce008nt/?gclid=CjwKCAjwjZjZBRAZEiwAPeLSK8bY1_GBtOwYo2wZmq66ug0G1rQNpzjiO-RbVAatJiMr57GonxZerxoC46MQAvD_BwE

Ano je tam pouze 1050 TI ale to mi nijak nevadí, navíc není nijak použití, není nic rozbitého jako u předchozího modelu.

A kde tam čteš, že není použitý? Je to předváděcí kus:

CO JE TO PŘEDVÁDĚCÍ ZBOŽÍ?
Předváděcí modely, které prodáváme ve spolupráci se značkami LENOVO, HP, ASUS a ACER pochází přímo od samotných výrobců. Na všechny produkty se vztahuje plná dvouletá záruka společně se službou warranty pickup service. V případě jakýchkoliv problému stačí zavolat na linku servisu dané značky, kdy následně dojde zdarma k vyzvednutí u Vás doma. Předváděcí model je v tomto programu definován jako zboží ze zrušených nebo vrácených objednávek či "nadvýroby" pro firemní klienty výrobce nebo jiné trhy. Pod tuto kategorii spadají také notebooky, které byly krátkodobě vystaveny na předváděcí akci výrobce, nebo veletrhu. V 99 % případů nenesou žádné známky použití. Jsou zabaleny v krabici s veškerým příslušenstvím. Některé kusy jsou dokonce i s fólií na displeji atd. Většina produktů má klávesnici počeštěnou pomocí vinylových polepů v barvě a designu klávesnice.

Notebooky dodáváme vždy předinstalované a to s veškerými ovladači - stačí zapnout :-) Všechny tyto notebooky naleznete v kategorii "Předváděcí“ viz tento odkaz: https://www.pocitarna.cz/predvadeci/