Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí Wifi

Dobrý den

Potřeboval bych poradit s konfigurací domácí WIFI. Základní topologie WIFI na příjmu , Mikrotik Routeboard750UP, 2x AP, kamery, NAS.
Chtěl bych vytvořit WIFI pro hosty s omezením přístupu pouze na internet. Jestli by šlo AP nakonfigurovat aby si předávali klienta- to by bylo super. Mesh Wifi se mi zdá jako drahé řešení. AP jsem uvažoval nové MikroTik RouterBOARD RBcAPL-2nD.

Děkuji za rady.

Ja mu asi rozumiem... Obrázek:

[tfFs7tV.png]

snaď som to správne pochopil. (Router v tomto prípade vlastne Mikrotik)

myslím že chce aby hostia nevideli NAS, a zariadenia v súkromnej sieti. No záleží aké AP má. Resp. AP ktoré je len čistým AP a nemá NAT mu nepomôže, ale možno sa pletu a mikrotik taky zvládne odizolovať siete podľa fyzických portov (áno jde to ale je to náročnejšie).