Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký os pro 2 jádrový ultrabook (W10 vs W7)

ahoj,
resim dilema jaky OS zvolit pro ultrabook Dell E7440,
pamet 4 GB, disk 320 GB ne-SSD, u W10 mi celkove vadi ze se neustale aktualizuje a nemuzete to vypnout a spoustu dalsich veci nemuzete povypinat, zatimco predchozi jste mohli, druha vec je, jestli by Win 7 na dotycnem hw bezel rychleji/pomaleji, resp jestli by na tomto hw Win 10 jasne vitezil v rychlosti nacitani aplikaci, programu atd, co se tyce bezpecnosti to neresim
prechod na ssd planujeme v budoucnu

jaký je nejzásadnější rozdíl mezi 7 a 10 ?
načítají se aplikace ,,rychleji" (pokud bych tam měl 8GB ram) nebo tohle je zrovna stejné, jen nový je bezpečnější, o to mi jde, zkoušel jsem tam oba systémy, asi jsem si zvykl už na W10, ale pokud by tam ,,šlapalo" rychleji W7 tak bych tam dal W7 64 bit SP1 a vypnul aktualizace, mám pocit že Lightroom 5.6 mi tam šel lépe než na W10

Svižnejší, bezpečnejší, úspornejší na žranie systémových prostriedkov je zásadne OS W10 pri HW akceptovateľných ovládačoch, tým-ktorým výrobcom. (tu je pes zakopaný, proprietálka nemusí sedieť na veškerý HW bordel pozliepaný na kolene na celej zemeguli kdesi žltými v čínskych garážach).

Výhodou OS W10 je, že sa dá na mieru skúseným užívateľom vyladiť, okresať, zrýchliť do abnormálne rýchlej podoby spolu s ostatným SW od tretích výrobcov, či vyladeného browsera. (Chce to v prvom rade dokonale ovládnuť "ladičku" a skripty určené pre Powershell, čo nie je určené bežným, klikacím lamám).

Pozn.: W10_x64 nemá chybu, momentálne OS No1 na trhu, len desinu treba ukočíroať/vyladiť/zbaviť telemetrie, bloatware a spol. systémových xindlov v svoj obraz. Pre "zlatý český ručičky, desítka je jak dělaná".