Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC vypína monitor.

Počítač mi pri štarte asi po 1 - 2 minútach vypne monitor. Počítač stále beží a monitor už nezapne. Občas, keď je PC dlhšiu dobu odstavený, po zapnutí normálne naštartuje a funguje aj s monitorom až pokiaľ ho nevypnem. Potom však znovu vykazuje ten samý problém.
Ďakujem za dobrú radu, ktorá pomôže.

Je to určitě monitorem? Máte možnost zkusit jiný k tou PC? Není v tom PC například integrovaná grafická karta, aby bylo možno vyzkoušet, zda to nedělá ta přídavná? To, že zhasne monitor, nemusí být nutně monitorem, ale také tím, že nedostává žádný signál z počítače.

Pri rôznych skúškach s PC som dospel k zisteniu, že PC funguje normálne aj s monitorom pri vyššej teplote v miestnosti, t.j. ak je teplota cca 30°C a vyššia. Vtedy PC funguje normálne aj po opakovaných štartoch a vypnutiach.
S PC nemám dostatočné vedomosti a neviem, či by mohlo pomôcť prestavenie teploty CPU.

Ďakujem za dômyselné vtipné riešenie s tepelným zdrojom. V zime som už skúšal teplovzdušný ventilátor a fungovalo to. PC aj s monitorom nerobil žiadne problémy.
Tento počítač mi funguje, ale má zase iné problémy, pre ktoré by som chcel spojazdniť ten druhý, ktorý keď funguje je oveľa lepší. Súčiastky však na vzájomnú výmenu nie sú kompatibilné.

Aj mňa to dosť mrzí. Oba PC boli už v "servise" a vykazujú takéto problémy. Do jedného počítača dokonca napchali drevené špáratká do kontaktov, len aby to vydržalo úbohú polročnú servisnú záruku. Peniaze však zinkasovali v plnej miere.
Nová práčka "Whirpool" vydržala od kúpy dva a pol roka a bola "plongová". To samé "dokazujú" aj ďalšie spotrebiče a zázraky dnešnej "slobodnej doby" PODVODNÍKO0V a PODRAZÁKOV ..... v tomto skvelom systéme prériových kojotov, hromadenia odpadkov a ničenia života na Zemi !!!