Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poslouchat co nejkvalitnější hudbu

Lidi ahoj,

na jakém software popř internetové stránce se dá poslouchat v nejvyšší kvalitě hudba? Cítím že potřebuji poslouchat více kvalitněji tak jsem si koupil pořádné sluchadla ale ještě ten stream / download mi připadá bída poslouchám přes spotify premium tu nejvyšší kvalitu nebo youtube co to dá ohledně kvality ale není to ono.. Navíc mám v autě příjemnou audio výbavu za kterou jsem nechal ranec tak bych to chtěl začít využívat jak se sluší a patří...

Díky za info

loading...

Doufám,že za kvalitní hudbu nepovažuješ jakékoliv komprimované písničky,něco jako mp3. Kvalitní hudba se vždy poslouchala na vinylových gramodeskách z Polydoru a podobně. Jakékoliv hudbě z internetu postačí sluchátka kolem 1000 .- nebo repro od Geniusu. Kvalitní hudba, co do technické kvality na webu není.

Jo, už vidím, jak rozeznáš duc-duc z vinylu a z rozumné *mp3 (>192kbps), pokud tenhle vstup "vženeš" na stejný zesák/bedny. Vlastně jo, ten vinyl bude lupat ]:)

Já jsem rád, že nemusím vinyly opečovávat; měl jsem jich (pořizováno za hlubokého socialismu za nehorázné prachy) spousty, skoro všeho jsem se už zbavil a kdybych měl čas, zbavím se všeho (nechce se mi s tím tahat po antikvariátech, kde mi dají cca 20 kaček za desku, která mě stála před 35 lety 350 Kčs). Dnes je to 1000x jednodušší, dostat se k jakékoliv muzice.

Internet je plný bezztrátových nahrávek (*flac, *ape); naprosto srovnatelných s CD.

Záleží od formátu v prípade digitalizácie. Nekomprimovaný *.wav formát je stále No1 medzi zdigitalizovaným zvukom.

Otázne je kto a z čoho vypotil takto digitálne spracovaný zvuk zavesený na nete. Darmo budeš disponovať špičkovým HW reťazcom v najvyššej kvalite. Z prdu nespravíš gulôčku.