Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RX580 velikost pameti

Zdar,

kamos si chce koupit novou grafiku a vyhledl si RX580, ale on si vyhledl tu se 4GB videopameti. Na jeho hrani ve fullHD 4GB bohate staci, Zaklinac 3, Dishonored 2, FIFA 18, Kingdom Come: Deliverance. Ty hry vic pameti nesezerou, je zbytecne priplacet tisicovku za vic pameti a na nove hry, co budou, stejne uvazuje do dvou let nove PC.

Co byste mu na to rekli? Jsem mu rekl, at zatim nic nekupuje, ze se na to jeste pozeptam.

Na FHD a běžné hry 4GB zatím opravdu stačí. Pokud by chtěl grafiku trápit nějakými většími texturepacky, pak bych doporučil 8GB. Z mého pohledu jsou 2 roky celkem dlouhá doba. Na druhou stranu 7nm klepe na dveře, takže možná ani ty 2 roky ta grafika nedá.

Az na par her (3-5%), se realné vytizeni stejne drzi (na FHD@1080p) nekde okolo 1.5 -> 2.5Gb. 4Gb je stale hodne a dostatecné.
*8Gb je stejne zbytecné, co "do budoucna" ? Nez budou hry pouzivat 8Gb bude stejne kupovat novu GK . Tedy az GK na rending etc, kde se VRAM muze hodit, na 4K jde stejne s odrenyma usima, tak cemu 8Gb.
-U nekterych modelu typu [RX@480 4Gb] jde odemkount 4Gb navic, kde mas 8Gb, coz je taky moznost kdyby slo jen o UPGRD :-)

u toho wolfíka jsem hrál skoro na max s RX470 4GB jen jsem stárnul ty textury (vyšší nastavení způsobilo velké propady fps), ostatně textury ve hře byly stejné ono to nastavuje stejně jen cache, takže ze streamovaly (zaostřily) třeba pomaleji, ale pořád byly hodně detailní, takže záleží od engine hry jak je dobrej, já mám nainstalovaných asi 30 her z toho třetina si koštne víc jak 4GB VRAM, ale textury mám všude na max a rozlišení 1440p

Tak stáhnul jsem co se dalo ve hře ono to jelo normálně pár missí jenže čas od času to spadlo tak sem to nakonec vzdal,to je snad první hra co nešla (akorát pamatuju nějaká COD měla tenkrát minimum 6GB RAM jinak nešla ani nainstalovat,až za nějakou dobu pak to pořešil patch) hold až bude nová GPU...