Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskání,lupání po zásahu do HW? Zvukovka off?

Ahoj, včera jsem upgradoval GPU. Vyměnil jsem karty, vše v pořádku, PC zapnul, win 10 si sám stáhl ovladače, vše v pořádku, udělal jsem nějaký testy, benchmarky atd.

Druhý den ráno zapnu PC, automaticky nasadím sluchátka na hlavu a hned po zavedení systému začalo ve sluchátkách lupat,praskat(jako když do reproduktoru jde moc ampér a shromazdujou se.)
Kontrola sluchátek konektory atd. vše funkční, v McB sluchátka taky funkční. Zvuk v počítači nefunguje vůbec. Zkoušel jsem reinstall ovladače pro ZD (integrovaná ZK). Zkusil jsem i čistou instalaci systému. Nic nefunguje. Ve sluchátkách vesele lupe,praská. Zajimavý je, že hned po zavedení systému.
Zkoušel jsem jiný sluchátka, zkusil jsem co šlo a už mě nic nenapadá než na problém na integrovaný zvukovce.

ZD:ASUS M5A97 R2.0
sluchátka: HyperX Cloud 2.0

Jsem bezradnej... Díky za pomoc

Ještě dodám že praskání lupání reaguje na kliknutí myši, stisk klávesnice, odezva od něčeho tam určitě je..

Odpoveď máš hneď v popise problému:

win 10 si sám stáhl ovladače

Win10 stiahol svoje generické ovládače (predsa M$ "vie najlepšie, čo PC potrebuje"), tie však nespolupracujú korektne so zvukovkou.
Pokiaľ máš PC, vieš, akú máš zvukovku, stiahnuť ovládače zo stránky výrobcu ZK!.
Pre integrovanú zvukovku musíš stiahnuť ovládače od výrobcu MB.

A ZAKÁŽ, aby W10 ti aktualizovali ovládače, inak budeš mať problémy vždy, keď vylezie na svetlo sveta ich ďalšia aktualizácia....

P.S. Win10 je veľmi dobrý OS - pre masochistov..... :-D

To byl ovladač pouze pro GPU a vše fungovalo v pohodě. Samozřejmě po čistý instalaci win 10 jsem stáhnul přímo drivery k desce. Dokonce jsem zkusil i win7, protože mě napadlo úplně to stejný jako tebe, bez výsledku. Furt je to stejný. Nějakej jinej nápad nemáš? :/