Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LEN zakladna doska?!?!

Dobre rano, vcera mi prisli objednane komponenty. Zak. Dosku som si kupoval uz pouzitu. Ked mi prisla tak mi prisla iba zakladna doska, neprislo mi ziadne CD s ovladacmi, kablami atd... Len cista zak. Doska. Chcem sa spytat, ze ked si nainstalujem OS windows 10, tak ci sa mi tam ovladace nainstaluju automaticky, a nepotrebujem k tomu cd? Ohladne sata kablov si hlavu nerobim, lebo to lahko kupim. Ale skor ma sere ze mi prisla len cista zakladna doska. A chcem sa este spytat, bude funkcna ked mi ju poslali zabalenu len v bulbinkovej folii? Ze nebola zabalena v antistatickom obale?
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Vysvětlím: WIndows si stáhnou jen tzv. generické ovladače - to znamená, že HW na nich funguje, ale jen základní funkce (třeba grafika nemusí jet ve 3D). Příklad - pokud by třeba auto potřebovalo ovladače, tak s generickými ovladači by třeba nefungvaly mlhovky, stěrače, klimatizace, nešla by zařadit pětka, atd.
Pokud chceš využívat HW naplno, instaluj ovladače z webu výrobce HW. Jako první se instaluje ovladač čipsetu základní desky. A zakaž aktualizaci ovladačů.
Ještě by bylo vhodné se nejprve kouknout na web výrobce základní desky, jestli vůbec má ovladače pro WIn10. Pokud ne, můžou (ale nemusí) nastat problémy!

Samozřejmě použij ovladače,které ti nabídne instalačka W10. Jak jinak by jsi se chtěl připojit na web ?? Potom se můžeš připojit na stránky výrobce desky,ale pokud máš desku už starší,tak tam stejně nové drivery nebudou. Bude-li vše fungovat hned po instalaci,tak na tom nematuruj a používej PC normálně. To samé platí i u grafiky. Můžeš na stránky výrobce grafiky,ale není vůbec jisté,že ovladač,který tam bude ti zafunguje. Nemusí poslední verze driveru u tebe třeba zafungovat.

Tak ako spravny chirurg si pripravi nastroje prv nez pacienta rozreze, tak spravny instalater si napred preveri (na webe vyrobcu), ci existuju ovladace na Win 10.

Ked ano, tak si ich stiahne vopred.
Ked nie, tak:
1. zmeni zakladnu dosku
2. zmeni OS
Alebo to riskne aj z moznymi kompikaciami.