Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta

Dobrý den, Ahoj. Tak včera mi ,,odešla" pravděpodobně grafická karta a budu dávat do servisu a chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně výběru nové grafické karty v případě, že by oprava byla drahá případně nemožná.
Popis závady – PC se zapne a funguje, když je zapojen monitor do základní desky, ale jakmile monitor zapojím do grafické karty, tak se přepne do Power Save modu a nic se na monitoru nezobrazuje.

Cena za novou grafickou kartu do 7 000,- Kč.
Využití – Adobe Lightroom, Adobe Premiere, Fifa apod.

Moje nynější sestava:

Skříň – Zalman Z3 Plus
Zdroj – Seasonic M12II – 520W Evo
Základní deska – MB MSI B85-G43
CPU – Intel Core i5-4590 (3,3Ghz)
Grafická karta – VGA Ati Sapphire Radeon Nitro R9 380, 4GB, DDR5
Ram – Crucial 2x 4GB DDR3
HDD – Seagate Barracuda 7200 – 1 TB
SSD – Kingston HyperX Fury 240 GB

Děkuji předem za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Velikost neni vsechno, zalezi na pouzitém materieàlu ze kterého je chladici hlava, vykon a dB chladiciho FAN ne? To uz bych venoval vic pozornosti na hlazeni kaskady a VRAM kde je ten impact podstatnejsi.
*Nebo alespon dle velikosti se nic urcitého urcit neda, tedy az na velikost, kdyz si vemu testované GK typu urceni "mini ITX" , ten hladic maji polovicni a teploty stejne né-li u nekterych modelu i lepsi.

Pred koupy bych ale silne doporucil tu grafickou kartu otestovat, zda-li ano, nebo ne je funkcni. (R9 380 jsou slusné a vykoné jeste i dnes, skoda ji menit).

Velikost neni vsechno, zalezi na pouzitém materieàlu ze kterého je chladici hlava, vykon a dB chladiciho FAN ne?

Většinou je to co píšeš lepší v těch větších a dražších GPU (ne ty kde se jenom protáhne chladič a přidá točák,ale ty kde máš tam i heatpipe) proto jsou taky dražší,ty levnější jak píšeš určený k m ITX tam to jaksi nejde dohromady narvaný všechno na menší plocu a chlazený jedním točákem.(ten nebudetišší když bude nuset ject na vyšších otáčkách)

Presne.

---

Zajemci o tu Pulse se podivejte na rozdil mezi chladicema na Pulse a Nitro, to je oboji od Sapphire. Jako klidne bych si taky poridil tu RX580 za 6.000Kc, ale tohle mi prijde hodne zvlastni a na netu se daji najit stiznosti uzivatelu, ze Pulse hrozne topi.

---

Jestli si tu Pulse nekdo fakt koupite, tak mi pak dejte vedet. Bych do toho klidne sel taky na PC na chalupu by se ta karta hodila, ale nechci aby to topilo jak blazen nebo rvaly vetraky na celej pokoj. Diky.

ITX GPU mam odzkousenych dobrou desitku (které isazuji do mini pc sestav) *a nic na nich namackané ne a hlucnejsi nejsou i kdyz si to lidi mysli. To samé si lidé mysli o ITX deskach. (navic u podstane casti GK ATX tech 5cm navic dela jen chladici zebro, kdyz ho odelas, tak je o 25% kratsi.

To ze je karta ITX neznamena ze vic topi, ze je osekana, nebo ma vic dBb.

To neznamená jenomže pak musí bejt nějak překopaná a tudíž bude stát stejně co ty dvoutočákový,ne ty co jsou nejlevnější jednotočákový který nemaj většinou ani heatpipe.Jinak ohledně teplot to může bejt stejný ale nevěřím že stejná tichost,jak píšeš kratší žebro míň heatpipe stejný teplo co dává ta GPU,jeden točák v zátěži musí ject logicky na větší točky aby chladil stejně jako ty dva a uchladil to na stejných teplotách.

- Tam je i napajeni chipu, mustku, frekvence, neni to jenom "2x FAN = OK", "1x FAN = vysoké teploty a hluk", to je spis jen nejaka dedukce "selskym rozumem", nekteré maji i triple 3x FAN, takze jedine ty ? Nebo nastavované 4XFAN budou jeste lepsi a 2X FAN je teda nahovno ? .
- U ITX GK to TDP (podle kterého se voli chladic) je tak nizké (o proti klasickym OC@ATX verzim kde je to TDP a napajeni chipu podstatne vysi = 2x FAN) ze by 2x FAN by vypadal na techto kartach smesne. U FAN jde prutok/polopricka a sklon lopatek, rychlost cirkulace (airodynamika), kdyz na to prijde, tak ten SINGLE muze klidne podat i lepsi vykon (Heatpipe také neni podminkou, prinejhorsim si vyrobis doma, medenoutrubku, trochu vody a glycol).

ITX karty jednou vetsinou na defaultnich taktech, ta Pulse o ktere je rec je este ke vsemu OC model. A na chladici na pasivu zalezi, vetrak uz potom "jenom" odvede teplo z pasivu do pryc.

Proste co jsem slysel a videl, tak Pulse ma malinky pasiv a nic moc dva vetraky. Nitro ma mnohem vetsi pasiv a kvalitnejsi loziska ve vetracich, ktere jsou tissi.

"selsky rozum", nekteré maji i triple 3x FAN, takze jedine ty ?

Selskej rozum,je to o velikosti/robustnosti chladiče a heatpipe ne jenom o tom kolik se tam narve točáků logicky,proč referenční s tím jedním točákem vždycky stáli za vyliž? Stejná dvoutočáková GPU se stejným TDP robustním chladičem několika heatpipe nebude mít stejný vlastnosti jako ta levnější osekaná.Vemu MSI GeForce GTX 1070 AERO ITX 8G OC jednotočáková napájení stejný jako ta dvou 8pin která má krapek vyšší TPD protože je na vyšších taktech nebude mít stejný vlastnosti když přetočíš na stejný takty rovná se teda srovnatelný GPU to mě nepřesvědčíš.:-)

Neblazni Samby, referenční = referenční model (nejzakladnejsi model jak to jen jde) , tam neni co porovnavat proboha.
PS: Navic i ty nekteré referenci nemaji o moc horsi teploty (treba MSI) jak podstatne drasi modely (kdyz zustaneme u novejsich modelu grafickych karet po roce vydani 2015).
-

když přetočíš na stejný takty rovná se teda srovnatelný GPU

Jestli jde o to samé GPU tak zpravidla jo, zbylé osazeni se odrazi treba na zivotnosti (osazeni desky), nebo ta zvladne lip OC, tam ta stabilitu a napeti, ma jinak osazen mustek, stejné jsou zpravidla jen VRAM (které kupuji od stejného vyrobce, Smasung, Hynix, Micron etc bohuzel né kazdy ma na nich osazen PASIVE), ale vykonove pro GPU je to stejny.

Tak dnes zkusím ještě něco s Biosem, ale moc se v tom nevyznám. Je lepší zresetovat bios při zapnutí PC nebo raději pomoci vyndání baterie ze základní desky? V případě, že reset provedu, tak je následné nastavení nějak složité nebo lze zvolit nějaké automatické nastavení? Bojím se, abych PC ještě více ,,nezablokoval". A další dotaz ohledně resetu biosu je, zda-li resetem přijdu pouze o nastavení Windows nebo zda-li má vliv i na pevné disky.. :D Díky