Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolísavá rychlost chladiče CPU

Zdravím, chtěl bych se zeptat ohledně mého CPU..jak plyne z názvu, kolísá mi rychlost větráku na chladiči CPU. Jedná se o Ryzen 3 1300x a ten chladič, co k němu dávají... V klidovém stavu je vytížení max těch 1-3% a teploty kolem 40-45 stupňů (viz. obrázky) a prostě větrák jede tiše, zničehonic na cca 3-5 sec zrychlí, jak kdyby CPU hořel a hned zase ztichne na malé otáčky..
Nevadí mi to, když mám sluchátka, ale když jen pracuju, tak mě to docela ruší..
Tak mě tedy zajímá, jestli je to nějaký vadný kus a prostě blbne nebo to jde nějak opravit? Předem díky za rady/odpovědi

Obrázky:

Liud
Liuy

nevim jak u asusu MB ale u me se stavalo ze mi to delalo taky Msi B350 PC mate + Ryzen 5 2600X, vyresil jsem to tak ze jsem nasel moznost aby vetrak na chladici reagoval se zpozdenim (doporuceni od AMD). Delalo mi to docela casto zvlast se zapnutym XFR.

edit : po pripade zvolit agresivnejsi krivku pokud mas Wraith stealth cooler tak bych klidne nechal at bezi na 40-50% pri 50 stupnich je docela tichy a castecne ti vyresi problem s tim ramp UPem vetraku