Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nabootovat pc

Ahoj mám problém když zapnu počítač do proudu a připojím monitor a spustím tak se vůbec nic neděje pouze slyším ventilátor a chroupání v hardisku ale nechce se nabootovat systém
Prosím o pomoc
S pozdravem Teodor

když zapnu počítač do proudu a připojím monitor a spustím

To moc nechápu,ty ten monitor odpojuješ nebo jen zapínáš tlačítkem?Když nejede PC,měl by alespoň monitor svítit a zobrazit No signal nebo něco takového.Zkus odpojit a znovu zapojit.Pokud je v grafické kartě a máš výstup i na zákl.desce,zkus ho tam.Po zapnutí svítí nebo blikne alespoň LED dioda NumLock na klávesnici?Nejlépe zkusit jiný monitor,než začneš vrtat do pc.Může blbnout zdroj,grafická karta nebo deska nebo je jen někde vypadlý konektor.

http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_pocitac.php

Pokud to někdy předtím fungovalo, tak to tím nebude. 350W pokud to není nějaké vybájené číslo je pro normální počítač dostatečné (já na svém relativně výkonném počítači se málokdy dostanu na 250W ze sítě). Snad by pomohl seznam základních komponent - procesor, deska, grafika, kolik disků ...

Já osobně bych šel od minimální konfigurace, tj. bez disku a všeho co neni potřeba pro běh (jenom abych viděl hlášky biosu, čímž bych zjistil, že jde procesor, grafika a paměti).
Ale pokud bych viděl, že disk chroupe jako když se z něj bootuje, vzal bych to od jiného konce. To je totiž hlavním podezřelým monitor. Tedy bych se kouknul, jestli vidím počítač na síti nebo nějakým jiným způsobem zjistil, jestli běží systém.
Ideální by bylo buď vyzkoušet jiný monitor a nebo tento monitor vyzkoušet s jiným zdrojem signálu. I monitor dokáže odejít.

na tom videu je zmatené švenkování z jedné nesmyslné pozice na druhou. A ještě nahrané nastojato, aby nebylo nic vidět.

Kdybys místo natáčení amatérských videí napsal konfiguraci, udělal bys 100x líp. Jediné, co se dalo vidět, bylo to, že se jedná o nějakou diluviální desku ještě s elytama - takže začni s tímto (kontrola elytů na nafouklé čepice, popř. rovnou elytový ejakulát), pokračuj přes přesnou specifikaci zdroje, protože ten bude taky horký kandidát, pokud je starý jako deska.

Proč to proboha všechno odpojuješ?PC i monitor se vypínají tlačítkem a ne vytahováním kabelů.Pokud nezkusíš jiný monitor,tak nic nezjistíš,neuvidíš ani na BIOS tabulku.Taky se podívej,jestli jsi tím zapojováním neohnul nebo nezatlačil nějaký kontakt ve VGA konektoru.Ale jak už píšou kolegové,může být vadná ta deska.