Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KVM přepínač pro Linux a Windows

Zdravíčko, už nějakou dobu vybíram KVM přepínač pro dva počítače, celkem se mi zamlouva toto:
edimax-ek-uak2-2-d95861.htm
podporuje i Audio, dle vyrobce linux, bez napajení a driveru(ačkoli pro vistu jakysi existuje).
viz http://www.edimax.gr/en/produce_detail.php?pl1_id=6 &pl2_id=31&pl3_id=63&pd_id=87

EK-UAK2 supports most of operating system (DOS, Win3.X, Win95/98/98SE/ME/XP/2000/NT, Netware, Unix and Linux...). It also supports Microsoft IntelliMouse and Logitech NetMouse. No power supply and softward needed, just plug and play.

Par nejasností:
1.)mam PS2jkovou klavesnici, existuje redukce?
2.)Není mi tak uplně jasne jak pujdou kabely z přepínače k počítačům. Na alze uvadí toto: "Dodává se včetně dvou KVM kabelů." v PDF manualu je jakesi schema s podobiznou KVM kabelu, ktery popravdě nevím co si mam představit že to ma byt za konektory, snad jedno USB a audio na kabel, ale co VGA? jednoduše, ma s tim někdo zkušenost? opravdu k tomu dostanu kabely se kterymi to poběži?(na alze v sekci s KVM kabelaží jsem nic podobne tomu na schematu nenašel).

předem diky moc za každou radu:beer:

KVM nema s operacnim systemem nic spolecneho :-) tedy by alespon nemel mit. Je fakt, ze windows dost spatne snasi, kdyz se jim odpoji PS/2 klavesnice a mys, po opetovnem zapojeni to v 99% nefunguje, ale 1) KVM to maji uz hodne dlouho poresene 2) tohle je USBckove.
Dale pak neexistuje KVM kabel, ze kterym by to nemelo fungovat. On totiz ten KVM kabel je jen monitorova prodluzka, USB prodluzka ( nebo PS2, ten nebrat ) a zvukova prodluzka vsechno to spojene do jednoho kabelu, kteremu na kazdem konci visi hromada konektoru.
Klavesnici koupit USB, usetri se pripadne nervy :-)

JR

Oprava, aha,precetl jsem si detaily.

Ta zvukovka neni prodluzovaci ale je to primo USB zvukovka a ta se musi do systemu nainstalovat. Jak pisou, predpokladam ze linux s tim nebude mit problem, protoze to bude nejaky standartni smejd. Obsahuje taky USB Hub, bez ktereho by to nefungovalo, takze taky asi bude nutna instalace do systemu ( to by mely v zakladu zvladnout i windows ). Kabely k tomu budou tudiz specialni, a urcite budou soucasti baleni.

Pani, když sem to četl poprve trošku jste mě vyděsil:-)

Takže dle toho co píšete pujdou od přepínače dva "USB HUB" kabely. Přes USB pujde signal z klavesnice, myši a monitoru, a tim druhym "kablikem" audio. Instalaci do systemu? No jak ja jsem četl drivery netřeba a ani (krom visty) nejsou, takže to bude na ovladačích v systemu.

Ona opravdu není redukce na klavesnici PS2/USB:-D? Kruci dalši prachy do kytek.