Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook USB akceptje no nenacita ulozisko

Zdravim, mozem sa prosim opytat? Precital som uz vela prispevkov a for a nenasiel som co by zabralo. Z nicoho nic prestalo fungovat USB v mojom ntb. Asi po formatovani, vlozim ho, vidim dole ze USB je pripojene no nevidim ulozisko v Tento pocitac. Skusal som ine USB to funguje. TO problemove USB som dal do ineho PC tam funguje normalne. Isiel som do spravca diskov kde som chcel priradit pismeno danemu USB, myslel som ze to je chyba, no vypise hlasku: system nemoze najst zadany subor. Teraz som skusil zapojit aj druhe USB, v sprave diskov sa to problemove usb sprava ako Stav: v poriadku (primarna oblast) ale ked som zapojit druhe USB tiez nemalo pismeno no Stav bol "v poriadku" ale v zatvorke bolo (aktivny, primarna oblast), tak som skusal odinstalovat ovladac tohto USB lebo v zariadeniach vystupuje ako DataTravel 2.0, odstranil som znova som pridal nainstalovalo ovladac, ale ziadne zmena, odinstaloval som vsetky ovladace USB a znova nainstaloval, nic nepomohlo.... skusal som ho v inom PC naformatovat a opat zapojit do NTB no ziadna zmena... uz si neviem stym rady pretoze viem ze USB aj USB porty su v poriadku problem je asi softwarovi ale reinstall ovladacov nepomohol.

zaznam problémového "DataTravel 2.0" můžeš odebrat v nirsoft usbdeview, potom ten disk znovu připojit.

odinstalace usb ovladače je nesmysl, když jiné flashky fungují.
"aktivny, primarna oblast" - to je správně.
než popisovat správu disků je lepší sem dát screen.
"system nemoze najst zadany subor" ... možná zavirovaná flaska v zavirovaném pc, viz obsah \autorun.inf

neviem co myslis konkretne odobrat v nirsoft usbdeview, mozes blizsie specifikovat kde a ako tu urobit? aj som nieco googlil ohladom toho a nenasiel som nic... nerozumiem co mam robit s tym nirsoft

posielam screen problematickeho USB

https://postimg.cc/image/ek42oxgrb/
https://postimg.cc/image/vkmyxm1if/
https://postimg.cc/image/he782dyd3/
https://postimg.cc/image/3xa9jj3h3/
https://postimg.cc/image/6em0qsfnr/

kdyby náhodou nefungoval google: https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
záznam se maže samozřejmě při odpojené flashce.

jde to ibez softu, ručně v registrech smazat příslušný klíč:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USBSTOR

k chybě, že nemůže najít soubor:
- nebyla ta flashka náhodou nastavená na režim ready-boost?
- v jiném pc, kde to funguje: jaký je obsah (skrytého) souboru \autorun.inf ?

Dakujem za odpoved,

ked sa to snazim vymazat cely ten priecinok USB Kingston v registroch (pravym na priecinok a dam delete) vypiste mi tuto chybu
ked sa snazim priecinok otvorit a vymazat jednotlive subory po jednom, taktiez chyba neda sa to zmazz

ano presne tak flashka bola ako boot pre windows, potom normalne zapojena do ntb sformatovana, nahadzal som na to mp3 a v aute mi vyhadzovalo error, docital som sa na nete ze ak stiahnem nejaky soft od HP na formatovanie USB a naformatujem USB tak to pojde, a pri prace stym softom zmizlo uz USB... USB je naformatovane na povodne FAT

obsah autorun- ked ho dam do pc z win 7 a dam moznosti zlozy a zobrazit skryte subory... nevidim ziadne takze ziadne autorun.inf tam nie je ak to robim spravne

ta flashka je během toho vytažená?
pokud nemáš vypnutý uac - regedit je spuštěný "jako správce"? případně ten usbdeview?

aha:

skusal som ho odobrat aj v nirsoft ked ho dam v nirsoft odobrat nereaguje a je stale tam ale ked dam odintalovat zmizne pripojim opat sa nainstaluje ale problem to neriesi, samozrejme to zapinam ako spravca

když usbdeview nereaguje znamená, že něco z toho výše neplatí.

existující autorun.inf zobrazíš v normálním správci souborů (třetí strany). uživatelé od win8 výš moc nechápou o co jde, za správce souborů považují průzkumník. ale fak je možné že není zavirováno a ani autoruns.inf není, pak je pořád problém v prvních dvou větách.
chyba v registrech není, záznam se nakonec smazat dá a taky se znovu obnoví.

jako poslední zoufalý pokus můžeš znovu přeinstalovat chipset driver od základní desky. 90% domácích instalatérů ho ignoruje, pak občas něco nefunguje.

Dakujem pekne za odpoved a rady,

nie flaska nie je behom toho pripojena k USB ak myslis to

vsetko spustam ako spravca takze v tom nie je problem

stale nerozumiem kde hladat ten autorun.inf .. na flashka alebo kde prosim?

to sa mi nepodari pretoze update na bios ktory je na stranke vyrobcu mojho notasu sony vaio sve1112m1ew nefunguje, je sice presne pre moj ntb ale ked ho dam instalovat restartuje pc vypie chybu ze nespravny firmware, rozobral som ntb a zisitl ze moja zakladna doska je V181 konkretne MBX- 272... takze som si stiahol ovladac od vyrobcu.. ovladac nebol v exe suboru ale v bin suboru potreboval externy soft respektive soft ako ten bios flashnut... napr. HP ho ma ale sony vaio nema nijaky taky bios updater, kazdy mi odporucil ze najlepsie je mat vsetko original od sony aj ulitku na flashnutie biosu, pytal som sa odbornikov nikto mi nedal jasnu odpoved len tu aby som neodpalil dosku, takze som to nechal tak... tym sa dostavame k dalsiemu problemu ze chipset dosky je zastaraly, update dosky mam ale potrebujem soft na flashnutie bin suboru, takze moze byt hoci aky ked vyrobca neponuka ziaden? ponuka len bios update na stranke... je to exe subor ale nefunguje to na moj ntb nechapem preco moze byt preto lebo mam win 8.1 ? na win 8 to slo aj vyrobca udava ze je to na win 8...

na update biosu se vykašli, vůbec nemá smysl, žádný hardware jsi v notebooku neměnil.
počítače znají usb flashky už od roku '98. proč chceš flashovat o nějakých 20 let novější bios a co má podle tebe bios společného s usb diskem pod windows??

zmiňovaný chipset driver není bios. má s ním společného jen to, že podporuje jeho šetřící funkce.
aha, odpad amd e2. amd notebuky nikdy neuměl, dost blbá koupě.
chipset driver bude součástí ovladače integrované grafiky, tu má sony jen ve verzi win8.

autorun.inf může být v rootu každého disku, ale smysl mají na těch přenosných. což by zobrazil správce souborů. bohužel uživatelé od windows8 neumí nic takového používat. (free commander, total commander, altap salamander, a43, ...)

nepoužívej tu flashku na tom notebooku, toto ve tvých rukou asi nemá řešení.
- upgrade windows na nepodporovanou verzi: všechny podobné instalace bylo nutné s dalšími velkými aktualizacemi nakonec instalovat znovu načisto, m$ tu nekompatibilitu u žádné verze windows nezvládl, ať už reklamně žvaní co chce.
- ptáš se na úplné triviality, ale tvrdíš že program spouštíš jako správce, přestože se tak nechová.
http://www.servispckupka.cz/jak_spustit_program_jako_spravce.php
- trvale děláš věci které nedávají smysl. proto se obávám, jestli ta instalace windows není doničená "čističi", tak oblíbenými mezi úplnými laiky.

aha nevsimol som si, takze reinstall chipsetu skusim spravit aj ked neviem ci to pomoze

USB som pouzil ako boots USB, cim sa da USB odbootovat spat na ulozisko? Staci formatovanie?

takze potrebujes vidiet ten autorun.inf?

mam ju vyhodit do kosa? 32gb flasku ktoru pouzivam na vsetko mozne? to pre mna nie je riesenie.. je to softwarovy problem, len potrebujem riesenie, nefunguje to spustam to dobre, spustam to presne podla navodu ako spravca, ale vyhadzuje chybu ktoru som tu poslal....

win 8.1 som nainstaloval ako cistu instalaciu bez balastu, co som urobil zle? co to ma spolocne s USB?

este ma napadol suvis ukazuje mi tam vykricnik v zariadeniach, na kolonke notebooku a v spravcovi ukazuzuje nezname zariadenie az dva krat... nema to suvis s USB? preco je nezname a preco ak ho odinstalujem, hned sa to znova nainstaluje, nemoze byt nejaky konfilkt alebo nieco spolocne s data travel usb? posielam foto aj USB vlasnosti ci su nastavenia spravne nastavene....
nebude to len banalan chyba? USB sa nainstaluje system ho prijime, len nezobrazuje diskovu jednotku v PC, co tak zmenit pismeno v inom PC napr. na F?

https://postimg.cc/image/9wyh63n2f/
https://postimg.cc/image/ra8rkyq3b/
https://postimg.cc/image/bc01uu3l3/

tie dve neznama zariadenia su virus, odstranim ich znova sa nainstaluju, jedine USB ktore v registroch nemozem vymazat je prave toto, skusal som aj v safe mode, skusal som aj iny soft na registe, nic nepomohlo mam pocit ze pomoze len reinstall windowsu, je tam virus ktory to dobre chrani, ako este by sa to dalo obijst a vymazat? obnova sysemu nepomoze od nejakeho bodu?

neznámé zařízení - vlastnosti - podrobnosti - hardware id: vendor & device
viz varianta 3: https://it.cestuji.info/ovladace.php

když něco nejde smazat z registrů, obvykle k tomu nejsou práva. to jde zkontrolovat jak v těch registrech na položce, pravým myšem: oprávnění,
nebo to řeší právě nirsoft usbdeview. ale musí být spuštěný "jako správce" nebo zakázaný uac.

v těch screenech nic takového nevidím.

ano aj to som skusal pridat prava stale vyhadzuje chybu, vsade mi vyhadzuje pristup bol odmietnuty nejde zmenit prava ani ich pridat, nejde to vymazat, cez ubdeview tam mozem len ovladac odinstalovat na nic ine neereaguje... ako sa da v usb deview odstranit ta historia co je v registroch? sksual som davat disconnect disable vsetko co ponuka usbdeview a to USB proste nereaguje je zavirene nepusti ma k nicomu a vsetko robim ako spravca, stale pravym tlacikom a spustam ako spravca, uac mam zakazany, dokonca som vsetko skusal aj v nudzovom rezime nic nepomohlo

uz je to vyriesene ten neznamy soft je uz vyrieseny... pristupove prava nefunguju nefungovali ani pred driver pack... ako to mam vymazat? cez regedit to nejde, prava zmenit nejde, ani iny soft podobny regedit to nevie zmazat, vsetko spustam ako spravca, uac je vypnuty, antivirus soft je vypnuty, dokonca aj v nudzovom rezime... napada ta este nieco co by mohlo pomoct alebo uz len reinstall windowsu?

skusim restart pc a zapojit znova usb

psal jsem několikrát, že se to maže při odpojeném zařízení.

nepodarilo sa zmazat cely priecinok v registroch len jednotlive subory v nom ostali tam subory ako default

v registrech je stromová databáze s větvemi a hodnotami (proměnnými), nejde o žádné soubory ani adresáře (složky, priečinky).

právě kvůli tomu co popisuješ a co neustále děláš jinak se mi nechce věřit, že je u tebe všechno v pořádku a že to děláš správně.
nikde není ukázka z usbdeview a co hlásí, nikde není vidět co a jak mažeš v registrech a co ti tam zbylo, podle chování ani nevěřím, že to děláš při odpojené flashce.

k autorun.inf: několikrát jsem psal, že může ležet v nejvyšším adresáři (rootu, priečinku) flashky. a že pokud tam bude a ještě navíc skrytý, jde nejspíš o zavirovanou flashku. a to že se dá dobře zobrazit v normálním = skutečném správci souborů.
proč ti usb ale neukazuje správa disků, to nevím, pod ruce ti nevidím.
prostě tu flashku nepoužívej, když jiné fungují.

pouzivat ju chcem inak mi je zbytocna a zbytocne som za nu vyhodil peniaze... co mam teraz kupit novu a potom aj tu dam nabok lebo ju prestane ukazovat? to nie je riesenie potom ta cela komunikacia bola zbytocna a nepomoze nikomu s podobnym problemom....
v registroch som vymazal celu databazu neviem jak to nazvat proste cele USB kingston data travel, prikladam foto pred a po....
https://postimg.cc/image/508skkzcn/
https://postimg.cc/image/tticl8q2v/
po vymazani to zmizne nie je tam nic, flashka je odpojena, regedit zapinam ako spravca.....

ked tu flasku teraz zapojim vidim toto
https://postimg.cc/image/eytr6u3kn/
https://postimg.cc/image/gdvbvkcdj/

a v USB deview ju vidim takto, co mam snou v tom softe robit? vidim ten soft prvy krat skusal som vsetko disconnect, disable ale reaguje len unistall....
https://postimg.cc/image/g13xpxjzb/

v sprave diskov ju vidim takto:
https://postimg.cc/image/3nr3ijp0n/

ked chcem zmenit pismeno flashky, vyhodi zase tuto hlasku...
https://postimg.cc/image/8z603cy9j/

ako keby windows potreboval nejaky subor aby ju vedel nacitat identifikovat... neviem co navrhujes?

usbdeview slouží místo celého toho laborování s registry. udělá totéž, ale lépe a radostněji.

ve správě disků to pak vidíš správně, ale vadí nemožnost přiřadit písmeno i text té chybový hlášky.
není to nějaká fake flashka koupená v číně? jestli ne, reklamuj to.

stále mi tu sice chybí screen z prokazatelně funkčního správce souborů (kterým tentopočítač ani průzkumník nikdy nebyl a nebude), ale dejme tomu že to zavirované není.

https://postimg.cc/image/rmwhgjm47/ ... tc nepoužívám, ale snad si vzpomenu:
pokud je v menu "konfigurace - nastavení - zobrazit - skryté i systémové soubory" oboje zatrženo a nic to neukazuje, flashka je v pořádku.
ukazuje to: 30.307.312 kb z 30.307.328 kb volných, tj. 16kb zabraných. obsazené místo může znamenat jen zápis "label" ve fat tabulce, stejně jako jeden (skrytý) soubor.

na reklamaci musíš asertivně: jiná flashka v tom ntb normálně funguje, jen tato vyhazuje nesmyslnou chybu viz správa disků. vytisknout to a přiložit k reklamaci.

DataTraveler SE9H ... to je lepší zahodit, prodávat tak pomalé šmejdy by v tomto století mělo být trestné.
http://usb.userbenchmark.com/Kingston-DataTraveler-SE9-USB-20-16GB/Rating/1402
kingston prodává v lowendu naprostý odpad. ale v těch miniatuaturních flashkách bacha, většina stojí za howgh.

z běžně dostupných je léta vyhovující adata s102

ano presne konfiguracia nastavenie zobrazenie a vsetky skryte aj systemove....

neviem s tou reklamaciou to mi asi neprejde, strcia to do PC a hned to zamietnu, myslis ze bude nejaka sanca?

nevedel som ze je to taky shit, myslel som ze kingston znacka je top nevyznam sa v tom

tak dakujem za rady, nenapada ta uz nic co by mohlo pomoct? reinstall windows by nepomohol?

ale zase error 23 mi hadze aj v pioneer radiu v aute, ide o to ze som to pouzil ako bootovacie USB, potom sformatoval spat, a od vtedy zacalo hadzat ten error 23 v aute aj ked bolo sformatovane na vychodzi nastaveni FAT32, mohlo sa tym bootovanim nieco poskodit? respektive ako odbootovat usb? klasicky formatovanim?

boot flashka může být, ale na to přeformátování bývá ms dost tupý, není zvyklý počítat s jinými systémy kolem sebe.
zkus na flashce odebrat oddíl a znovu ho vytvořit (zformátuje se) v tomto nástroji...
https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
...aby už nehlásila aktivní oddíl.
prohlížel jsem více svých bootovacích flashek, ale nic mě nenapadlo, ani se mi to takto nechová.

kingston dělá jak normální výrobky, tak bohužel pod svou značkou prodává za nízkou cenu ten nejhorší odpad.
když se nepodaří flashku vyreklamovat, pak ji rovnou v tom obchodě vyhoď. kdo by na to chtěl nahrávat 16gb písniček celou hodinu? to se nehodí ani pro autorádio.

dakujem za radu skusil som vsetko co si napisal, co sa mi podarilo je ze ju ukazalo ako vymenitelny disk, hned potom ako som vymazal oddiel a znova o pridal plus pridal aj pismeno
https://postimg.cc/image/5o65nbyxz/
https://postimg.cc/image/tdvlbvkev/

po otvoreni vsak hadze chybu, nemoze to ulozisko rozpoznat najst, podla mna nebude chyba v ovladaci? keby to bolo poskodene neotvori to v ziadnom pc neviem

aj som ju dal skontrolovat vyzera dobre
https://postimg.cc/image/h0ir50zw7/

ked tam ziadny oddiel nie je pochopitelne hadze tu chybu
https://postimg.cc/image/ss74mrb3b/

ale ked tam oddiel je nerozpozna to

skusal som viac krat pridelovat pismena formatovat atd, vznikli mi viacero vymenitelnych diskov ktore teraz nemozem vysunut: hadze chybu, ani vymazat ako ich teraz vymazat?
https://postimg.cc/image/s1eeh2ggn/

nakoniec sa mi podailo zmazat cely priecinok kingston data travel v registroch, restartoval som pc stym ze to uz pojde, no nic sa nezmenilo, nechapem ved tym sa to malo vyriesit... usb nacita ukazuje ho v zariadeniach ale v tento pocitac ho nevidim, nevidim to ulozisko.. nie je niekde len nieco skryte ze ho neukazuje? co ten autorin.inf? to nemoze byt problm?