Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 240hz monitor požadavky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaké jsou požadavky PC abych mohl mít v klidu 240hz monitor.
Má sestava:
i5-8600K
GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming (1620 MHz, boostclock 1822 MHz)
ramky HyperX 16GB DDR4 2400MHz

Děkuji moc!

No tak V-sync určitě bych nepoužíval.. mam totiž 144hz monitor a už ten je dobrý, ale jelikož hraju csgo a snažím se zlepšovat a zlepšovat abych se dostal někam dál a k tomu je potřeba ta dobrá technologie 240hz, která velmi pomůže.
Někdo říká, že prostě mi stačí ta sestava co mam a někdo zas ne. Tak právě nevím, ale tak mohu nastavit kolik Hz bude mít tak na csko necham 240 a jinde si to upravím.

Jestlize mas vypnuty V-Sync, tak ti je uplne jedno kolik FPS davas ve smyslu tearingu obrazu.

Tudiz jednoducha rada, zapni CSGO a pokud mas 144FPS bez poklesu nebo s minimalne poklesy pod 144, tak pravdepodobne da tvoje grafika v te hre jeste vice a na 240Hz monitoru proste pujdes az tam co da grafika. Treba to nebude 240FPS, ale treba das jen 160. Kazdopadne pujdes vys nez ted.

Jinak osobne moc neverim, ze se dokazes zlepsit zasluhou 240Hz monitoru. Ono 144Hz je vice nez dost a nad touhle hranici uz jsou to opravdu nepatrne rozdily, ktere uz dokaze vubec zpracovat jen velmi male procento lidi, takze ja bych to byt tebou zbytecne nehrotil.

Pokud jses presvedcen, ze ti to pomuze, tak ale proste zkus jak pisu a uvidis. Zase ten 240Hz monitor se ti neztrati a pokud se na maximum nedostanes ted, tak casem urcite zase grafiku budes menit, takze proc uz nemit monitor pripraveny dopredu.

FPS = Hz

- Jak se to veme. Klidne muze byt na frekvenci 240Hz aniz by proto musel vykreslovat 240x snimek/s .
- CSGO nehraju, ale kdybych byl "profesionalni" hrac (kde by to davalo smysl), bych se nechal sponsorizovat a 240Hz (coz je jak spravne uvadis je "out range" pro GS) monitor bych neplatil, kdybych byl hrac "amater" , zustal bych u 144Hz/ GSync [+RTSS].
* Jen bych chtel podotknout, ze jsou i vyjimky kde monitory 120/144/__Hz jsou zajimavé i pro lidi s epilepsii né jen hrace.