Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem snaha o sestaveni levného herniho PC

Dobrý den
chci poradit snažím se dát do kupy nějakej PC co chvilku vydrží a něco zvládne. nehodlám taktovat tak nevim zda ta zakladni deska není zbytečnost atd poprosil o radu at z toho vytřískám co jde. věcma kde je (?) si nejsem jistej. děkuju moc všem
Procesor/ Intel I5 8400
Chlazení na procesor / Silentiumpc Fera 3
Základní deska / MSI Z370 Krait Gaming (?)
Grafická karta / MSI Geforce GTX 1060 6GB (armor-Gaming x G6) (?)
Zdroj / Evolveo G750 80+ Gold
Ram / Adata xpg spectrix D40 16gb (2x8) (?)

Staval bych na Ryzenovi, teda aj desku zmeniť. RAMky Crucial/Kingston napr. Ballistix/hyperx... GK je dobry vyber. Ostatne zdroj bych vybral jinej, Seasonic inak chybaju Vám tam nekteré komponenty ako Case, SSD a HDD

Ano, k netaktovacímu CPU je zbytečná taktovací "Z" deska. Bohatě si vystačíš s nějakou z řady B360 a ještě ušetříš.
U té karty je to tak nějak jedno. Co se např. chlazení týče, tak Gaming X na tom je nejlépe, ale ani s tou Armor neuděláš chybu. Ovšem pokud bys nelpěl pouze na MSI, zde je levnější alternativa.
Pak rozhodně vyměnit ten pochybný "zdroj" za něco kvalitnějšího, jako je třeba tento.
Ty otřesné RAM bych také zahodil a vzal tyto a nebo tyto.
Jinak jsi zapomněl na HDD, SSD a bednu..

Dobry den
Sory chlapy sem na nocni psal sem to a poslal driv nez dopsal mel sem tu zavadu tak sem odbeh.jinak super necekal sem tak rychlou odpoved.
Case / fractal design meshify c tg
Hdd / seagata firecuda 2,5 (2tb) sshd
Ssd / crucial mx300 525 gb
Ssd a hdd tak neresim dam tam co bude a kdyztak v budoucnu dokoupim neco lepsiho spis ze mi uz ten muj dedek odchazi ;)