Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Harwarová ochrana pc proti odesílání dat z vlastního pc

Před časem zde někdo v nějaké diskuzi zmínil to, že v době, kdy vám kde co odeslí vaše data z vašeho pc kde kam, je jediná neprůstřelná obrana hardwarové uzamčení pc, nebo tak něco, už si to nepamatuji přesně. Ale není mi jasné, jako laikovi, co to vlastně znamená a co si pod tím mám vůbec představit? Co bych měl pro to udělat?

Jedine vyraziť modem(router) a predradiť si namiesto neho HW Firewall.
Pre bežnú domácnosť stačí: Zyxel ZyWALL USG60W-EU0101F ak ho dokážeš manuálne nastaviť, aby bol nepriestrelný, si za vodou.

Ak máš OS Windows od Vista a viac, úplne stačí integrovaný SW Firewall poskytnutý MS. Predstavuje jeden z najkvalitnejších Firewall na trhu. Od výroby je absolútne deravý, ako rešeto.

Jeho zmáknutie pri manuálnom nastavení je nad bežné ľudské sily bez plateného doplnku; Windows Firewall Control 5.3.1.0 v Interaktívnom režime s oznámeniami in/out.

Co bych měl pro to udělat?

nejdřív inventuru současného stavu:
- nepoužívat žádné cracknuté aplikace nebo systém. ten crack si může svým způsobem zajišťovat, že se autorovi "vyplatí".
- dobře se dívat při instalaci "free" programů z netu, co všechno je při jejich instalaci zatrženo za "doplňky".
- mít přehled, co všechno se automaticky spouští v pc z různých cest: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- kontrola adware a spyware, který si uživatel už natahal do pc, např. jednoduchý adwcleaner.
- zobrazení spuštěných aplikací komunikujících ven: ms tcpview, musí být jasné proč ty procesy lezou na net a jestli se vykecávají jen s "neškodnými" servery.

osobně nedoporučuju:
kontroverzní ochranou jsou (placené) antivirové balíky s vlastním integrovaným firewallem. přinášejí jen polonefunkční ochranu před viry starého typu, ale neznají nový spyware, většina jejich hlášení je nesmyslná/bezcenná, běžně jsou nekompatibilní se systémem když se bez kontroly pletou do jeho funkcí (blokování dns, blokování změn systémových souborů)
jsou dobré jen pro paranoiky, kterým tyto trvale přibývající chyby nevadí, obousměrný firewall z jejich pohledu převáží nevýhody.

hw firewall zywall asi nebude nic pro laiky, ani nebude mít nastavení v češtině.