Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi do stolaku

Nemam jak natahnout kabel od pc do routeru a tak jsem si koupil usb wifi usb asus n10. Slibuji az 150mbps, realne dosahuji tak 3az5 kdyz se zadari. Ovladace mam, hw splnuji - win10,64b.

Je to sracka za 200 kc a totalne k hovnu.

Doporucite neco silnejsiho?

Od routeru je to cca 4m, v jedne mistnosti (ne pres zed).

Kabel je nejlepsi, ale ten nemam jak natahnout pres pokoj.

Chci to do usb, ne do zakladovky.

žádnou USB srajdu, ale klasického klienta:

https://www.czc.cz/wifi-zarizeni-s-funkci-klient/produkty

Vyzkoušený a běžným userem laicky nastavitelný je tento:
https://www.czc.cz/tp-link-tl-wa801nd/94218/produkt

edit: prakticky to vypadá tak, že své PC připojíš do LAN portu toho TP-linku, a ten se bezdrátově připojí k routeru. Samozřejmě tento režim klient musíš nastavit.
Ale pokud čekáš, že to pojede 150MBps, tak to se pleteš. Při velmi dobrém signálu budeš dosahovat tak 10-20Mbit/s, a to jen v případě, že nebude okolí zarušeno a že na wifi nebude navěšeno milion dalších zařízení.

kupovat si wifi adaptér bez antény fak asi nebyl nejstřízlivější nápad.
teď prakticky: když ten adaptér zarazíš do usb portu a signál ti stíní plechový case nebo kolem visící kabely, dostaneš ze signálu tak leda co? howgh.
ten tplink722 má tuším v příslušenství krátký usb prodlužovák, právě kvůli tomuto.

nakonec jedna teoretická: 150mbps je norma wifi n, half duplex.
je to asi stejně reálná přenosová rychlost jako 480mbit u usb2 nebo 5gbit u usb3. je to sice k popukání, ale někteří zákazníci na to v 21.století ještě skočí.
když dostaneš v paneláku nezarušeném od sousedů rychlost 65mbit (asi 8mbyte), můžeš bouchat šampaňské.

Nemam jak natahnout kabel od pc do routeru

v bílé instalační liště kolem stěn. někdy tam od podlahy bývá rohová lišta, i za tu se dá kabel schovat.

Dobrý deň, odporúčam Vám buď použiť PowerLine alebo ak už to musí byť cez WiFi tak normálnu WiFi kartu do miniPCIe x1 slotu ak doska taký slot má, inak existuje neco ako predlžovačka a anténa sa pripevní na bok case, možno ešte lepšie ako klienta použiť AP.

Síťák co vede ze zdi do routeru je na blbé místě a abych si z routeru natáhl síťák do stálu, tak bych musel provrtat futra dveří a nebo ho natáhnout přes strop či přes místnost prostředkem a nechat to tam na pankáče a to fakt nechci.