Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou základní desku?

Zdravím, mám procesor i5 3570K v socketu LGA 1155 (pár let starý) a začala mi blbnout základní deska. Tak jsem se rozhodl že koupím novou (teda nejspíš bazarovou). Poraďte prosím, které desky s tímhle socketem mají nejvíc linek a slotů PCIe? Když jsem ji kupoval tak sem se díval i po nějakých s víc slotama, ale byly hodně drahé, tak sem vybral tu co mám teď, ta má jeden slot 16linkový, jeden 4linkový a tři 1linkové + 2x PCI. Teď bych chtěl nějakou co by měla víc. Předpokládám že když je to pár let staré tak bazarové už by nemusely být tak drahé.

Tak teď mám 1 kartu s paralelním portem pro tiskárnu, 1 kartu se SATA konektorama, 1 kartu s IDE konektorama, 1 grafickou kartu, a časem třeba ještě rychlý SSD disk přímo do PCIe slotu. A ještě kdyby odešla na základní desce zvukovka nebo síťovka, tak bude taky potřeba je nahradit kartou.

Desky s LGA1155 vetsinou LPT maji, pokud ne na zadnim panelu, tak aspon jako konektor pro LPT bracket (k cemu ho vubec potrebujete?). Mate vic nez 4-6 SATA disku ze potrebujete dalsi radic? K cemu je dobre leta pane 2018 IDE? A resit "co by kdyby" je nesmysl. Bud se desne nudite a resite uplne kraviny, nebo trpite svoji utkvelou (nesmyslnou) myslenkou "vse musi jit nahradit dalsi kartou, co kdyby vypukla 3 svetova".

Tak LPT na desce právě nemám, je tam jen sériový port. A potřebuju ho na připojení tiskárny. Disků sice víc většinou nemám, ale řadiče SATA na desce mi začaly blbnout už dřív. Takže karta byla nutná. Řadič IDE je taky dobrý, ještě pár IDE disků mám a zálohuju na ně. A kdybych tam náhodou chtěl dát 2 nebo 3 grafické karty, tak už vůbec není kam. Přece existují desky kam se dají dát i 3 grafické karty, tak by mě zajímalo jestli existují nějáké i s tímhle socketem.

no budeš se divit, ale je inkoustová barevná. HP 710C. A mám ještě jehličkovou A3, ale ta je černobílá a taky má paralelní kabel.
IDE disky se vyráběly až do kapacity 500GB, a to je ještě celkem slušná kapacita.
2 grafiky zvýší výkon ve hrách jestli to nevíš.
Viděl jsem i desky, které mají 8 slotů na paměti a aspoň 3 16rychlostní PCIe. Tak mě zajímá jestli něco takového existuje i s LGA1155.