Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku do 5000,-

Zdravím,

chtěl bych se s vámi poradit. Jelikož od října začíná znovu škola, potřeboval bych si koupit nějaký notebook na psaní, práci (Word, Excel) a na prohlížení internetu.

Pomohl by mi prosím někdo s výběrem? Chtěl bych tam mít Win10 a nejlépe FullHD. Cena pokud možno do 5000,-.

Díky moc všem za odpovědi.

Ahoj

Len Windows stoji skoro 3000.... a za hardware 2000, no, to je strasne malo. ak to ma byt v tej cene a aspon trocha pouzitelne tak nejaky repas z bazaru. Inak jak uz zaznelo 10K je rozumny limit pre taky notebook.

5 tisíc rozpočet je dost málo. Jde koupit repas za 5 a počítat s výměnou baterie.

První se musíš rozhodnout jestli nový nebo repasovaný. Baterie v ntb vydrží tak cca+- 2roky. U repasovaného musíš vždy počítat s tím, že baterie nebude mít plný výkon, může být klidně poloviční nebo třetinový a do půl roku může odejít na nepoužitelnou hodnotu. Kdysi bylo zvykem výdrž na baterii u repasů udávat.
Nevím jaké jsou možnosti napíchnout ntb na vš do elektriky během vyučování. Čili k ceně připočítej baterii cca 1000-2000Kč. Tím se ta výhoda repasu v této cenové hladině trochu ztrácí.

Kurt ti poradil dle mě slušný nový stroj. Rozlišení displeje je 1920x1080, podstatné je pro mě druhé číslo počet řádků co je na displeji najednou*. Ntb má SSD takže bude tichý, rychlý a vydrží i víc na baterii. RAM je slabší ale pro uvažované použití v kombinaci s SSD bude podle mě stačit.

*Vyhnul bych se ntb s rozlišením 1024*768 1024*800 (většina do 10tisíc). Musíš pak pořád rolovat v textu, jde to nasimulovat i na pc snížením rozlišení na 1024*768 a otevřením třeba seznamu.cz.

Vzal bych nový ntb.

edit: tak jsem se díval ještě jednou a notebook co navrhl kurt má slabší baterii 2článkovou. V recenzích vydrží 3-5hodin. Jak moc velkou výdrž na baterii potřebuješ ?