Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde jsou nové grafické karty pro low end?

Zdravím, nevíte zda lze očekávat nějaké nové grafické karty do 4000kč od nvidie nebo amd v příštím roce? Zatím to vypadá, že furt budou chtít i další rok prakticky stejnou cenu za grafickou kartu z roku 2016.. RTX se asi běžných uživatelů taky moc netýkají..
Cena procesorů je nádherná a člověk neví co si vybrat dřív, ale u grafik aby jeden celou dobu jen brečel.

ono to je složité. Dříve postupně "probublaly" staré modely do lowendu, dnes lowend částečně "okupuje" Ryzen G, který je na úrovni předešlého lowendu a je "zdarma". Naopak dnešní "lowend" karty jako GTX1050(Ti) nebo RX560 už jsou svým výkonem docela vzdáleny onomu dřívějšímu lowendu a dá se na nich s omezeními hrát prakticky cokoli. To taky dřív nebývalo, navíc výrobci musí tyto karty prodávat déle, aby se zaplatil jejich vývoj.¨

No a nakonec tu byla kryp(l/t)ománie, která držela ceny celkem nahoře a hráči byli nuceni kupovat i lowend za přemrštěné ceny. Ono se to spraví, ale bude to ještě trvat.