Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB-C do RJ-45

Dobrý deň,
ako si tak pozerám nové notebooky, všimol som si, že veľké množstvo z nich už má tendenciu upúšťať od ethernet portu. Moja otázka teda znie, keby som sa potreboval pripojiť na internet pomocou ethernetu a kúpil by som si napríklad kábel z USB-C do RJ-45, ovplyvní to nejako výrazne rýchlosť?
Za odpoveď ďakujem.

USB-C je jenom tvar konektoru. Důležité je, na co je reálně napojený. Pokud je to USB 3.0 nebo něco lepšího a samotný adaptér je gigabitový, tak se bát nemusíš. Pokud je to jenom USB 2.0 nebo adaptér je 100megabitový, může to být omezující.

Nemám informáciu o tom, že by tam nejaký bol. Ono ja ani notebook nemám úplne konkrétne vybratý, len nejaké zvažujem, akurát keď som si ich začal pozerať tak ma zarazilo, že veľké množstvo z nich nemá ethernet. Pozeral som či na to existujú nejaký adaptéry a našiel som nejaké, len mi proste prišlo, že to nemôže byť rovnako rýchle ako vstavaný ethernet port. Mňa zaujíma len jedna vec, že ak si kúpim gigabajtový ethernet adaptér a zapojím to do USB-C 3.1, či to nejako výrazne obmedzí rýchlosť.