Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace vyrtualniho prostredi v Pythonu - zacatecnik

Ahoj. Prosim nutne o radu. Zacinam se ucit programovat v Pythonu a nejsem schopnej spravne zadat do prikazovy radky ten “kod“ pro to vytvoreni virtual. prostredi. Ucim se to z webu python.cz a nejsem schopnej to napsat spravne. Jestli by byl nekdo tak hodnej a napsal by mi to jak malymu diteti, protoze ja uz to zkusil napsat asi dvacetkrat pokazdy jinak a vzdycky mi to napise neco ve smyslu, ze to neexistuje. Predem moc dekuju

Nazdar.
- Jestli mas jiz nainstalovani PIP, tak nasledovne nainstaluj VirtualniProstredi :

pip install virtualenv

- Az pak slozku pro Virtualni prostredi vytvor.
TiP ~ Nezapomen jaky je rozdil mezi systémovou konsoli a konsoli Python ! Prikazy provadej pres [CMD, Powershel] (systémova konsole) ne Python (interpreta).

- Osobne na to pouzivam PowerShell (pod OS Windows), a vytvarim ho pomoci prikazu :

virtualenv -p python MojeVirtualka

Nebo :

virtualenv -p $env:python3 MojeVirtualka

- Jestli jsi pod Linuxem :

virtualenv -p python3 MojeVirtualka

* Ale " virtualenv MojeVirtualka" by melo taky fungovat.

PS: Po vytvoreni ho nezapomen aktivovat (ze slozky kde se nachazis, jinak nenajde cestu).

MojeVirtualka/scripts/activate

- Jestli jsi pod Linuxem :

.source MojeVirtualka/bin/activate

:i: V kazdém pripade, bych ti doporucil se z tech ERROR ponaucit, naucit se je cist a rozumet jim, jelikoz se s nema budes potkavat jeste dlouhou dobu.

Byt tebou, zacnu vyuku spise zde (PDF nastahnuti) : https://i.iinfo.cz/files/root/k/Ucebnice_jazyka_Python.pdf
* Seznameni s Pythonem, prvni deklarace, tva prvni kalculacka a podobne, myslim ze na tvou vyuku je to lepsi (netvrdim, jen muj nazor)

Jestli se teprve ucis zaklady Pythonu, virtualni prostredi nemusis prozatim vubec pouzivat, slouzi jen k izolovani (treba kdyz ches pro nejaky projekt nejaké specifické nastaveni na misto globalniho).