Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - zmizel PIN a nejde znovu nastavit, ani změnit heslo

Zdravím, po spuštění notebooku s Windows 10 Home mi dnes vyběhla kontrola svazku C: a pokoušelo se to něco obnovit, pak to napsalo že neúspěšně a jako jednu z možností to nabídlo normálně spustit systém. Ten po mě ale místo obvyklého PIN kódu chtěl při přihlášení heslo k Microsoft účtu. Na to jsem si hned nemohl vzpomenout, tak jsem se snažil rozkliknout "zapomenuté heslo", ale vždy to skončilo setměním monitoru a znovurozsvícením zpátky na přihlašovací obrazovce. Nakonec jsem si na heslo vzpomněl a úspěšně se přihlásil.

Při pokusu znovu nastavit PIN v nastavení počítače se ale po kliknutí na tlačítko nic neděje (krom toho že se párkrát zatočí kurzor) a když zkusím přenastavit heslo, napíše to, že došlo k chybě a že mám zkusit akci opakovat později. Nepomůže restart PC, nic. Nevíte, co s tím? Tovární nastavení bych nejraději až kdyby nebylo zbytí.

Upraveno:
Tohle jsem vypitval z logu té neúspěšné opravy po scandisku:

Root cause found:
---------------------------
Boot critical file c:\efi\microsoft\boot\resources\custom\bootres.dll is corrupt.

Repair action: File repair
Result: Failed. Error code = 0x57
Time taken = 3422 ms

Repair action: System files integrity check and repair
Result: Failed. Error code = 0x57
Time taken = 2047 ms

sfc /scannow skončil při 82% s hláškou
Windows Resource Protection could not perform the requested operation.

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth skončil s výsledkem
87,9%
Error: 21
Zařízení není připraveno

Disk je eMMC 32GB, notebook je starý přesně rok, první půl rok takřka nevyužívaný, potom tak dvakrát do týdne po práci, teď poslední měsíc kvůli rekonstrukci bytu a shánění kdovíčehovšeho každý večer. Neříkám, že neodešel, ale pokud je to pravda, tak určitě ne stářím.

Jak zjistím jeho zdravotní stav, když nejde o klasický HDD? Rád bych to zjistil, než spustím čistou instalaci z USB staženou od MS (předpokládám, že bych pak v případě pokračující závady přišel o záruku - chystám se smazat i ten recovery oddíl, když je zřejmě poškozený)

V HD Tune v Error Scan naběhne Damaged Blocks: 100%. Během 7 vteřin. Kdyby to ale byla pravda, tak přece nemůže ten notebook normálně fungovat...? (Předpokládám, že HD Tune prostě jen nepodporuje eMMC. A pokud ano, je opravdu v háji, i když prakticky "zánovní". Protože v benchmarku líce rychlost z cca 100MB/s každých 5% testu na nulu.)

Je opravdu možné, aby životnost tohoto eMMC disku byla tak nízká? To by ho přece musel nějaký náročnější uživatel odrovnat po dvou měsících používání, ne?