Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktualizace stránky a následné přesměrování - jak?

Dobrý den,
dělám si v asp.netu (C#) stránky a zajímala by mě jedna věc - je možné zařídit, aby po kliknutí na odkaz na soubor ke stažení se aktualizoval počet stažení a poté byl uživatel přesměrován na soubor? Tedy - uživatel vidí na obrazovce odkaz na soubor xy, vedle je napsáno "Staženo 74 krát." On klikne na odkaz, stránka se aktualizuje tak, aby viděl "Staženo 75 krát." a následně se zobrazí dialog pro stažení souboru. Taková věc je většinou řešena tak, že on klikne, stáhne, ale tu změnu v počtu stažení uvidí na stránce až když dá aktualizovat, čili při kliknutí na stáhnout se změní číslo v nějaké databázi, které se zobrazí ale až po aktualizaci. Naprogramovat toto není problém, jde mi však o to, jestli je možné provést A IHNED ZOBRAZIT tu změnu v počtu stažení a následně spustit to stahování. Možná je to trochu hloupý dotaz, když se to takhle nedělá, tak to asi nejde, ale přeci jen by mě to zajímalo.

Já si myslím, že je to blbost a že by se to číslo mělo zvednout až po stažení. Co když někdo 20x klikne na stáhnout, naskočí větší číslo, vyskočí dialogové stahovací okno a on dá storno? Jakou to pak bude mít vypovídající hjodnotu, že to ukáže staženo 20x a přitom to ve skutečnosti nebude staženo ani jednou?