Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Usb světlo + vypínač. Zapojení ???

Mám za monitorem na podsvícení LED pásek s USB. Večer vždy na podsvícení monitoru USB zapojím do PC. Rád bych si pořídil na ten kabel k LED pásku vypínač a vždy osvětlení jen zapnul/vypnul než stále zapojovat. Mám kabel od myšky kde vím, že červený je + a černý - Bílá a zelená jsou data a ta bych nezapojoval. Otázka zní ? Vypínač dát na červený nebo černý ???

Tam není žádné jištění u USB konektorů.

USB by měli být jištěné minimálně tavnými pojistkami na desce proti zkratu. Většina desek to zřejmě má vymakanější, viděl jsem hlášení o překročení proudu při vyzkratovaném usb. Možná jsou stále i černé ovce, těm pak hoří plošňáky.