Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čas v PC (win)

Mám problém s časem v PC (tedy ve win-xp). Pokud nastavím hodiny na "přesný čas" tak jsou schopny se během 2hodin spozdit o hodinu.
Nejdříve jsem myslel, že se pouze spožďují (při pozorování hodin mě přijde že tak každá 3-5s trvá delší dobu), ale občas jsou schopny i čas "přehodit" třeba o 1/2h z5.

Vyměnit baterku na desce už jsem zkusil - to nepomohlo.
Co s tím?? (chrobak.sacek@seznam.cz)

Na e-mail ti nikdo psát nebude. Jedině tak boti, kteří jej tu najdou. (LaKr) (Kráťa)

vadný bios čip na zákl.doske,resp.tá časť,ktorá má v sebe časový obvod,prípadne problém môže spôsobovať velmi kolísavý prúd v byte/baráku,skoky v čase 1 hodina behom 2.hodín je už možno považovať za extrém,a pokial to nespôsobuje kolísavý prúd a nepomohla ani výmena cmos batérie,doska je kandidát na reklamáciu/pokial je v záruke/ alebo servisnú opravu

Nebo prostě často synchronizovat čas:

Changing The Internet Time Update Synchronisation

To change the interval that Windows updates the time using the internet time servers via regedit, navigate to:
1. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services \W32Time\TimeProviders\NtpClient
2. Select "SpecialPollInterval"
3. Change decimal value from 604800 to a different value in seconds. i.e.: 172800 (2 Days) or 86400 (1 Day) and so on.

Nemusi to byt vadny RTC chip (resp. on je uz roky v chipsete), moze to byt problem casovacov (t.j. ineho HW na doske, to je ale jedno proste vadna doska), ale moze t obyt aj cisto problem vo WinXP.
Skusil by som tam len preistotu nabootovat live linux, alebo este jednoduchsie nechat bezat par hodin len BIOS (na tej stranke kde je cas) a kontrolovat to obcas. Ak to tam bude OK, tak je problem vo Win (skusit nacitat defaulty v BIOSe, a novu cistu instalaciu WinXP a ovladace), ak to blbne aj v BIOSe tak vyhodit zakl.dosku.