Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení filmů

Ahoj všem, nevíte jaké rozlišení mají staré filmy nebo seriály? Co jsou dneska třeba na blu-ray ve full HD. Už jsem viděl pár starých filmů, co jsou nahrané do full HD, a skutečně některé i třeba z 50.let mají podstatně lepší kvalitu než televizní rozlišení. Ale u některých, třeba pohádky, ta kvalita není tak dobrá ani když jsou ve fullHD.
Tenkrát se pokud vím filmy natáčely buď na filmový pás do kin, nebo do televize na nějaké magnetofonové pásky.
To co bylo natočené jenom do televize a ne do kin, tak má to smysl stahovat ve full HD, nebo to stejně bude mít jen 720x540?

ne, nemelo - TV byla analogova a jedine co bylo jiste - pocet radku, ten byl 576. Kdyby se uvazovalo o skutecnych pixelech coby hypotetickych cteveccich, bylo by to spravne 576x768. Pocet bodu na radce nemohl byt nejak exaktne specifikovany, u S-VHS zaznamu to je nekde kolem 400 "sloupcu", u VHS jen neco pres 200. Rozliseni 576x720 50i je uz jen zazite z doby digitalni - vysilani v SD roziseni, DVD video, a i to neni striktne podminkou. Byly/jsou TV ktere kvuli setreni kapacitou klidne vysilali/ji klidne treba 576x480 ("vyska" je dodrzena, ale "sirka" jako cokliv delitelne 16)