Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč skončila Java 9?

Dobrý den,

Java 9 vyšla až +- 3,5 roku po java 8, byly na ni pouze dva updates, protože už za +- půl roku vyšla java 10 a s tím i skončila podpora java 9?

Zajímal by mě, prosím Vás, důvod, proč tak rychle skončila java 9?

Děkuji

Vzdyt vidis co ti MaSo odkazal, ze je tam ta 10.0.2.
To ale neznamena, ze ti s ni Minecraft dobre pobezi, v praci mame myslim Javu 6 nebo 7, proste idiotske pracovni prostredi vyvinuli na tom a na novejsi verzi by to nemuselo stabilne slapat. Proste idiotska Java.
Doma ji na Win10 radeji nemam, na Win7 mam taky verzi 7 build 80, vsude to je zakazany a kvuli Rapid Downloaderu tam novejsi s novyma chybama davat nebudu.

Tak mas tu dva odkazy na vsevysvetlujici clanky, uz tu neni co k dotazu rict a dle razeni vlakna jsem v tomto komentari ani na dotaz neodpovidal, odpoved je niz.

Jinak teda nevim, ze by to byl nejak hodne jednodusi programovaci jazyk nez c++, opravdu? Ale dejme tomu, ze se ti v tom programuje dobre, muze byt. Porad ale zustava jasne dane, ze Java je bezpecnostni riziko a hlavne aplikace napsane v Jave jsou tezkopadne a pomale, coz je dane tim jak je Java pojata a lepsi to uz nebude. Ono treba to nepoznas na nejake utilite, ale kdyz ti debilni management necha postavit cele rozsahle pracovni prostredi v Jave a pak kdyz se zjisti, ze to nefunguje, je to pomale, tak uz se to tri roky pytlikuje, misto aby se od toho dali ruce pryc a zacalo se znova a lepe. Nediv se teda, ze jsem si komentar diky sve kazdodenni realite, nemohl odpustit. :-/

Nejlepsi je, kdyz rychlost javy hodnoti nekdo, kdo v nenapsal ani radek a jeste podle nejake dementne napsane desktopove aplikace.

Realita:
1) Delam na systemu, ktery obslouzi stovky milionu requestu denne.
2) V DB mame asi 200 milionu klientu.
3) Je to napsane v jave.
4) Nejsme zdaleka jedini na svete.
5) V necem jako Java, jsou napsany vsechny hry pro Android.
6) Java muze byt jen na serveru, na klienta doputuje pouze html.

Vyjadruj se prosim jen k tomu, o cem neco vis. Jinak ses za blbce...

V podstate súhlas, až na to, že pri stovkách miliónoch requestov denne (100 mil. req/deň je cca 1160 req/sek) ide viac o to, koľko serverov na to vyhradíš a akú architektúru/algoritmy použiješ, než že to obsluhuje Java. Taktiež koľko toho zvládne databáza je bod pre databázu (a to koľko serverov je na ňu vyhradených) a to ako boli navrhnuté štruktúry, a nie pre Javu.

Odhliadnuc od týchto vecí sú RedMaXove tvrdenia ("Java je bezpecnostni riziko a hlavne aplikace napsane v Jave jsou tezkopadne a pomale") nezmysly.

No jasne, ze to zavisi od architektury systemu. Mame tam Weblogic clustery, ruzne cache Hazelcasty, Redisy, relacni DB je Oracle ale nic to nemeni na tom, ze programovaci jazyk je Java, pripadne Kotlin. Proste normalni maly systemek provozovany v Cine...:-)

Dalsi vec je, ze v jave jsou napsany i webove servery netty, jetty a tuna aplikacnich serveru, pak treba nastroje jako Aeron.