Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem legalnost Win XP ??

Dobry den.
Mam dotaz ci je legalni tento software Win XP sp2
www.aukro.cz

Prodavajici pise,ze je vse řádně zabaleno,obsahuje original nosic,manualy,licencni ujednani CD klic atd..,
Jen me zarazi ze pise ze licenční nálepka s kódem výrobku COA- certifikát pravosti Microsoft Windows XP Home, jiz byla pouzita,ale je v dobrem stavu a pripravene k nalepeni na PC?
Je to v poradku pokud jiz byla nalepka jednou nalepena-pouizta?
Nemela by byt predce zabalena spolu se vsemi ostatnimi vecmi?
A navic manual a obal nese popis Fujitsu-Siemens,Neni tato verze urcena jen pro PC od Fujitsu-Siemens ?
Diky za rady.

V jiném inzerátu (podobném) jsem četl :

Dle vyjadreni Aukra cituji :

Dle vyjádření společnosti Microsoft, se kterou jsme v kontaktu, není porušením
licence OEM, pokud je operační systém prodáván včetně hardware na který byl
původně vázán. Pro ČR je navíc udělena výjimka pro Windows XP, který je možné
legalizovat a není tedy třeba, aby součástí OEM systému byl hardware.

Prodejce navíc nijak neporušuji licenci OEM, jelikož k systému dodává také
licenční štítek COA a originální Product Key.

Pokud je vyjímka platná, pak asi není co řešit. Nicméně s použitým COA štítkem bych se bál.

Mě se zdá, že mají v práci počítače Fujitsu - Siemens a k nim dostali tyto WinXP. Někomu se podařilo šlohnout nepoužité instalační médium i s licenčním číslem (firma asi používá multilicenci) a nálepku stáhnul z nějakého počítače.
Tedy IMHO - kradené.

pokud product key z toho štítku bylo použito, už nebude možná druhá aktivace přes net, jen přes telefon. a protože nemáš záruku že to bylo instalované na tom prodávaném pc, je toto balení windows prakticky bezcenné. nemusíš sice shánět instalační médium (s už zastaralým servicepackem), ale nemáš funkční product key.
je jedno jestli tě trápí legálnost, ale budeš mít potíže s aktivací.

edit: teď jsem četl ten aukrácký odkaz: čili neprodává se pc s windows, ale jen balení oem windows s použitým product key - cena takové věci je do 20kč, za to že mám po ruce instalační médium. ani se nedivím že to prodává polák. shit.

Zjednodušeně se dá říci, že kontrola legálnosti SW probíhá takto: prohlídnou vám PC, zjistí seznam programů v něm nainstalovaných a po vás požadují doklad o jejich nabytí. Legálnost SW nedokazujete nálepkou, orig. krabicí nebo CD nosiči, ale dokladem o koupi. Tzn. faktura, paragon, ... kde je jasně napsáno co jste koupili. V případě OEM licence musíte mít na faktuře napsáno jaké PC kupujete a jaký konkrétně SW k němu dostáváte. Nestačí napsat např. PC s operačním systémem windows.

Já osobně bych po zkušenostech co mám do takové aukce nešel.

Nie je to legalne a tie Win sa ti ani nepodari zaktivovat (cisla pre velkych OEM ako je aj fujitsu siemens sa ani nedaju aktivovat. Len cez telefon a potom klamat ze to je ten PC s ktorym to bolo predane a ze to pouzivas na jednom PC alen si tam vymenil dosku lebo bola pokazena). Ale uspech nie je zaruceny a legalne to u nas neni (v D je sudny precedens ktory dalsi predaj OEM Win povolil, u nas ale precedensy neexistuju a plati EULA ktora to nedovoluje).

No už to všechno prodal:-D Nové a legální vyjdou na internetu na 1550 Kč s dph takže ti kupující ušetřili 650kč. To už radši originál pirátskou verzi a riskovat roky ve vězení:puff: než tohle.

Podle mě to legální není protože už to jednou bylo použité. Že ten štítek sloupl fénem z nějakých počítačů a pár štítků při této operaci neroztrhal je hezké ale možná to půjde poznat.Kdoví co je to navíc za jazyk. verzi. (není legální použít k oem štítku jiný jazyk windows než je tam uvedený - pokud je tam teda uvedený)

bez hardwaru sa dajú zakúpiť len klasické oem verzie v bielej krabici a system builder pack v hnedej krabici,nie oem verzie určené pre konkrétnych výrobcov ako hp,dell,fs,toshiba a spol.,takže akýkolvek samostatný predaj oem verzie pre fujitsu-siemens bez pc/nb fujitsu-siemens nieje legálny,a nieje ani legálne použitie takejto oem verzie na inom type pc/nb,než pre ktorý je konkrétne určená