Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ramkou v ntb

Po otevření některých stránek v Chrome se nepodařilo načíst vůbec obrázky a přestal fungovat integrovaný překladač.
Zkoušel jsem aktualizace, ale problém přetrval. Kouknul jsem do správce úloh, protože mi tam od začátku co ntb mám,
ukazuje u paměti, že jsou 3gb i více rezervovány hardwarem. Pokud jedu pouze na 2g ramku, rezervováno je vždy jen kolem 100-200MB.
Mám notebokk HP probook 6550b, paměť 6gb. Zkusil jsem vytáhnout z jediného slotu který jsem objevil, 4gb ramku a problémy
v prohlížeči přestaly. Zkusil jsem tam vložit jinou 4gb ramku z jiného funkčního ntb a opět ty samé problémy.
Kde je umístěna 2gb ramka nevím, možná pod klávesnicí, ale spíš mi jde o to, co s tím může být?

jak píšeš, ten starý probook má ramku umístěnou z druhé strany pod klávesnicí, měli jsme ty krámy v práci a naštěstí jsem nikdy nemusel dělat upgrade.
vyčti si parametry 2gb ram pomocí cpu-z apod, sežeň k tomu z bazaru druhou 2gb ram.
jestli 4gb nebudou tvým potřebám stačit, rovnou ten krám prodej.

problémy s načtením některých stránek: tipuju chybu dns.
jedna možnost bývá nespolehlivý dns od malého providera, ten rovnou zaměnit za některý funkční "public dns" na domácím routeru nebo na notebuku.
ale čím dál častější případ bývá mizerně funkční "internet security" antivir, který se montuje do filtrace obsahu a zvláště do dns cache. při prvním podezření tyto odpady rovnou odinstalovat.

Díky moc za informace. Těmhle věcem nerozumím, takže ta 4gb ramka už byla na tento ntb moc?
Podle cpu-z jsem hledal vhodnou ramku a na stránkách crucial.com mi to našlo vhodnou paměť
2GB DDR3-1600 • 1.35V SODIMM CT2289506 DDR3 PC3-12800, ale taky 4gb.
Jak píšete o antiviru, tak žádný nepoužívám.
Tím jak teď využívám jen 2gb ramku, tak mi stránky načítají uplně v pohodě. Jen jak tam přidám
druhou ramku, je problém.