Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seznam HW v síti

Zdravím všechny,
dostal jsem za úkol uděla seznam HW na stanicích. Máme Windows server 2016 jako doménový řadič. Existuje nějaké jednoduché klikátko, které by mi vygenerovalo přehled používaného HW, případně i SW u počítačů (CPU, velikost disku a paměti, verze OS, ...). Celé v nějaké přehledné formě.

Děkuji za tipy.

Ano jde a celkem jednoduse pomoci PowerShell kuprikladu pres Get-CimInstance, Get-WmiObject etc v podstate jen zadas IP adresu nebo jméno cilového PC|Klienta . (bez potreby instalace software jak na tvém tak cilovém PC, mozna azna aktivaci/nastaveni PSRemoting)
* To samé plati pro proces, HW, SW, nebo nahlednuti na instalované UPdates, EventLog na cilovém PC, jde o zcela jedoduchy, zakladi a standartni postup. (kdyz uz nekdo neco dela se Wserver, pocitam s tim, ze ho umi minimalne ovladat = zaklad alespon PS scripting)

Nemusis hned do exelu, osobne na GUI prehledost mi staci upresnit vystup, nejednodusi a zakladni jako "Out-GridView" jako : Get-Process zobrazi LIST/seznam ale "Get-Process | Out-GridView" mas v okne, ale ty asi hledas zrejme GUI Omalovanky "zadarmo" coz me zmatlo, jelikoz na Windows Server vetsinou casu clovek travi, nastavuje a nahlizi pres konsoli bez GUI, nebo pres integrované Server nastroje k diagnostice/remote pro cilové PC, neinstaluje SW tak me ta otazka trochu zmatla ;-) ..

lansweeper míval zkušební verzi na pár týdnů.

jinak pro svoji kontrolu nechávám na stanicích při přihlášení admoše automaticky spustit sysspec ze sítě. bohužel nevyčítá model disku, to by se hodilo.
log:

f:\cesta\SysSpec.exe /auto c:\%computername%.cfg

pokud mapuju ty disky (zásadně batkou), může se mi rovnou vypsat obsah těch .cfg logů, ať vidím kde jsem. pak se ale musí jmenovat všude stejně.