Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vyber barevne laserova multifunkce pro domacnost

Ahoj vsem. Chtel bych se zeptat na doporuceni jakou vybrat tiskarnu, laserovou barevnou multifunkci pro domacnost..s cenou max 6-7k. Sjizdim nase dva nejvetsi eshopy. Nevim jaky model i kdyz jich na vyber v te cene az tak neni se mi zda. Ocenil bych automaticky oboustranny tisk, zatez nebude enormni, "sem tam" na veci do skoly, udelat kopii...Doporucil by nekdo vice znaly, co by si vybral a proc... nebo naopak proc nejaky model urcite ne? Diky za koment.

koukal jsem zejmena na

https://www.czc.cz/canon-i-sensys-mf633cdw/212241/produkt

https://www.alza.cz/brother-dcp-9020cdw-d462974.htm
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

A kolik toho teda budeš konkrétně měsíčně tisknout? Na nějakých sto papírů za měsíc klidně lejzr - tam dlouho vydržíš i se startovacími tonery. Jak už zaznělo, vyšší zátěž je finančně tristní - tam bych taky doporučil tankovou stříkačku.

100 stran měsíčně je 1200 stran ročně, a to znamená, že to bude minimálně sada plnotučných tonerů ročně, protože typický vydatnost tonerů se počítá při 5% pokrytí stránky, což se zase rovná klasickému obchodnímu dopisu. Jakékoli kopírování, fotky, grafika apod. znamená drastické snížení vydatnosti. Takže pak počítej s typickým vydáním okolo 4 tisíc za sadu tonerů.

Asi uz je to zbytecna otazka, ale pomimula Doba kdy by hrozilo zasychani inkoustu, nebo z duvodu necinnosti poskozeni jinych casti? Mam porad laserovku za vhodnejsi na tuny textu, uz Jen proto ze Je Casto ctu I ve vane, ale to je samo detail. U inkoustu v cene par haliru za stranu bych je po rozmoceni vytiskl znovu.. :) a zaverecnou praci bych mohl tisknout proste v copycentru. Tam si Myslim ze Je laser nutny. Mozna se pletu i v tom. No, i kdyz inkoust, ktery jsem puvodne uplne zavrhl, ten tank nebude asi uplne marny reseni.

Pokud bych resil cenu, o Co zasadniho bych prisel u typu napr. 4160 od epsonu? Koukam rozliseni tisku je Jeste vyssi.. Fax neni potreba, podavac by se asi hodil no, ale take Bych mohl ozelet. Cashback akce take potesi, platna do konce roku. Pujdu do Epson, uz jen resim konkretni model.

dam si nejakou hodinku na rozmysleni. Urcite verim, ze je to fajn. Zvazim jeste tedy pomer cena/vykon teto funkce primo pro me a vyberu bud 6190/6160/4160. Aktualne to vidim spise na tu 4160, coz by melo stacit. Pro kancelar to neni a tisknout budu vice spise proto, ze je ten tisk za hubicku. Ty naklady jsou opravdu nizke. Diky vsem za komentare. No laser to nakonec nebude ale urcite budu spokojen i s tankem:)