Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem google a iphone

čau co říkáte na tenhle článek, nejvíc mě zajímá názor lidí co mají ios

https://www.lupa.cz/clanky/skutecne-google-sleduje-polohu-uzivatelu-i-pote-co-si-sledovani-vypnuli/?ic=kolotoc-header&icc=skutecne-google-sleduje-polohu-uzivatelu-i-pote-co-si-sledovani-vypnuli

Neděje se to jenom na Androidu, má to probíhat i na iOSu.
U Applu je to mimochodem o to zajímavější, že zákaz používání polohy by měl fungovat na úrovni operačního systému, a pokud nějaké aplikaci přístup k poloze odepřete, neměla by se k ní prostě vůbec dostat. AP ale ve své zpávě zmiňuje, že „šmírování“ Googlem probíhá i na iPhonech (v iOSu), ale tenhle rozpor nijak jasně nevysvětluje.

dík za názory
Změna kategorie, původně: Software (karel)

na iose to prebieha len čiastočne a len vtedy,pokial sa používa google maps pre ios a aj tam sa google dostane len k zbytkovým informáciám,ios na rozdiel androidu nemá zložku "location history/activity",len zložku "my activity" a do nej sa location history neukladá ani z google maps.......android má zložku location activity,kde sa ukladá presná historia a tá sa v pravidelných intervaloch kompletne odosiela svojmu tvorcovi guglovi aj priamo aplikáciou google maps a aj samotným androidom.....
v macos/ios ukladanie historie aj aktuálnej polohy je zakázané na úrovni systému a zistenie aj aktuálnej polohy sa musí manuálne povoliť užívatelom,keď to niekto bez rozmýšlania odsúhlasí a povolí nejakej aplikácii odoslať aktuálnu polohu,to už je o inom.....