Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Office z aukro

Dobry den,

po delsi dobe potrebuji office na svem Pc, bohuzel mi vyprselo predplatne a ja bych nerad platil plnou palbu za neco, co potrebuju jednou do roka. Presto bych chtel office od Microsoftu a ne zadny freeware.

Narazil sem na tuto nabidku https://aukro.cz/office-365-pro-5-zarizeni-dozivotni-licence-6932737045

Neni az podezrele vyhodna? Nevite, zda je na aukro nejaka garance/jistota ze to nebude nejaka piratska verze?

Právně je to určitě složitější a dokonce ani MS nedokáže říct, že tohle legální není - proto ta aktivace takové licence projde.
Nicméně otázkou je odpovědnost zákazníka, kdy pokud nakoupí licenci v dobré víře od prodejce, který mu tvrdí, že jde o licenci druhotnou a tedy pro něj nepotřebnou, nemá absolutně šanci poznat, že prodejce lže (já například nepotřebné věci často rovnou vyhazuji).

Môj poznatok:

Aj ja som si takto cez internet kúpil začiatkom roka 2017 licenciu na Office 2016.
Office 2016 som si hneď nainštaloval, vložil licenciu a Office 2016 funguje stále - dodnes.

Lenže teraz mi už môj starý počítač nevyhovoval, tak som si kúpil výkonnejší počítač. Nainštaloval som si Windows 10 Pro, potom som si nainštaloval Office 2016. Keď som chcel túto licenciu aktivovať, tak mi tento licenčný klúč zakúpený v roku 2017 už ale nezobralo. Stále sa zobrazovalo nejaké chybové hlásenie o tom, že tento licenčný kľúč nie je v databáze Microsoftu. Na starom počítači však pôvodná licencia na Office 2016 stále funguje a Office 2016 je na ňom stále aktivovaný.

Tak som si pred mesiacom cez internet kúpil ďalšiu licenciu na Office 2016 (za 7 €) a zas všetko funguje ako sa patrí. Office 2016 je aktivovaný aj na novom počítači.

Takže asi takto zakúpený kľúč treba použiť čo najskôr.

Zatím jsem na Aukru nikdy nebyl zklamán. Za ty peníze to na zkoušku určitě stojí. Prodejce je "rampasik" a recenze má OK. A jak píše Ansam, mohlo by to jít. A díky za "inspiraci", asi si je, po zkušenosti Ansama, na svůj NB, taky nainstaluji. Zatím jsem používal freeware Libre Office. Jsou taky dobré a mají výhodu, že v nich je i obdoba Corel Drawového kreslení.;-)
P.S. Zakoupeno. :-p
Nevím jak to ti prodejci dělají, ale kupoval jsem na Aukru rovněž i SIM karty na "Kaktusa" a "T-Mobile", rovněž za velmi výhodné ceny. A vždy šlo vše bez problémů a OK.

Ono je to složitější, nemusí to být nutně ukradené. Kdysi jsem takto kupoval licenci Windows pro virtuální počítač, bylo to od nějaké firmy a oháněli se nějakým rozhodnutím EU, že tento způsob prodeje druhotných licencí je v pořádku. Měli tam i odkazy na ta nařízení Komise a vypadalo to celkem důvěryhodně. Neříkám, že je stoprocentně a do všech důsledků v pořádku, jen to asi nelze šmahem odbýt jako "ukradené".

Je nějaký závažný důvod, proč třeba Libre Office nevyhovuje?
Taky se mi nechce platit pálky za m$office, takže doma jsem na nových počítačích na ně plně přešel. V práci to platí zaměstnavatel, tak tam je to něco jiného. Ovšem na počítači s linuxem mi je jeho multilicence taky k ničemu (m$ office ještě pro linux nejsou). Takže samozřejmě vim, co všechno se z m$ nedá přenést do LO nebo s čím bývají problémy, tehdy přijde ke slovu stařičký notebook.