Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ten server mate na nejakem beznem hostingu nebo nainstalovany u sebe na localhostu? Pokud na beznem…
navay 19.09.2018 23:13
navay
Proto jsem chtěl PHP script ale prý to je zbytečné. Nevíte tedy jak by měl ten script PHP vypadat?
Nikilollo 20.09.2018 09:19
Nikilollo
tak to jsi měl napsat hned na začátku, že jsi kinderadmin.
touchwood 20.09.2018 09:23
touchwood
1) Tazatel nemá k serveru na hostingu přímý přístup a jelikož je začátečník, tak ani netuší, že by n…
navay 20.09.2018 10:59
navay
kupodivu se starám i o pár "samodomo" webíků. Nicméně cron je cron a ne nějaká webová plánovací util…
touchwood 20.09.2018 13:25
touchwood
Začátečník bude pravděpodobně vždycky pokládat nesrozumitelný kusý dotaz, protože většinou sám přesn…
navay 20.09.2018 15:41
navay
začátečník se většinou zdrží oprsklých komentářů a hlášek že se to nebude přece učit. A o tom to je… poslední
touchwood 20.09.2018 19:55
touchwood

Ten server mate na nejakem beznem hostingu nebo nainstalovany u sebe na localhostu?
Pokud na beznem lowcost hostingu, tak tam se casto jako CRON spousti pres nejake jejich administracni rozhrani nebo urceny adresar primo PHP skript, v nemz se normalne pripojite prostrednictvim pdo/mysqli do databaze a provedete dany SQL dotaz.
Na beznem hostingu se k primemu provadeni prikazu shellu/bashe (to co uvadi ostatni) nedostanete.

1) Tazatel nemá k serveru na hostingu přímý přístup a jelikož je začátečník, tak ani netuší, že by něco takového mohl mít.
2) Rádcové/odborníci zase v důsledku své profesionální deformace nejspíše netuší, jak u nás funguje hostingový trh, kdy na běžném tarifu (<100 Kč/měsíc, který má ale naprostá většina lidí) se k přímému přístupu na server nedostanete, maximálně jako vrchol dostanete nějaké totálně okleštěné SSH.
1) + 2) => Od začátku je debata úplně mimoběžná, obě strany jsou totiž "z jiného světa"...

kupodivu se starám i o pár "samodomo" webíků. Nicméně cron je cron a ne nějaká webová plánovací utilitka.

Z nesrozumitelného kusého dotazu vypadly jen termíny mysql a Cron, tudíž logickou úvahou člověk dospěje k tomu, že tazatel sedí u konzole. A s ohledem na to, jak se sprostě navážel do Hosta musím říct, že dostal větší než velkou porci podpory. Že neumí komunikovat a je sebestředný, to je jeho problém, s tím dříve či později narazí on a ne nikdo jiný.

Začátečník bude pravděpodobně vždycky pokládat nesrozumitelný kusý dotaz, protože většinou sám přesně neví čeho, ani jak toho může dosáhnout. Kdyby to věděl, vyhodí mu na správně položený dotaz (ideálně v angličtině) odpověď v 99,9 % Google. Jenže pak to nebude začátečník a nebude se tady ptát... Většina dotazů tady vždycky bude začátečnických. Nechápu, že jste si tady na to za ty roky ještě nezvykli a nepřijali to jako fakt, který prostě nezměníte :-). Ty děcka z toho časem vyrostou a naučí se správně/slušně komunikovat i klást dotazy. Asi všichni jsme takoví v určitém období života byli... Jestli byl sprostý, tak je samozřejmě v pořádku ho upozornit na možné následky a přiměřeně vytrestat.
Pokud se nějaká služba u většiny hostingů nazývá CRON, byť je to reálně něco jiného než v původním slova smyslu, tak to tak prostě je. WebCRON by byl asi lepší název, ale co už...

začátečník se většinou zdrží oprsklých komentářů a hlášek že se to nebude přece učit.

A o tom to je. Když se přijdeš zeptat, elementární logika praví, že budeš zticha, poslouchat a reagovat (optimálně) pozitivně na podněty. V okamžiku, kdy přijde "majster sveta", kterému je předem vše jasné a rady bere jako poučování, je nejspíše úplně zbytečné se namáhat s raděním - na změny tu myslím už každý rezignoval (mj. protože je to rok od roku horší a "kvalita" tazatelů jde strmě dolů. Dříve to byl jeden exot ze sta, dnes to šacuju na 30%)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru