Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová UPS - formátování baterie

Zdravím, koupil jsem si novou UPS, model APC Back-UPS ES 700.
K UPS budu mít připojen NAS a PC kvůli mikrovýpadkům elektřiny. Komunikační USB kabel bude propojen mezi UPS a NAS, a to z důvodu, aby se NAS v případě delšího výpadku elektřiny sám vypnul.
No a protože PC připojené k UPS nebude tímto komunikačním kabelem připojeno, nebudu instalovat SW dodávaný s UPS. Předpokládám, že tento SW by asi mimo jiné kontroloval stav akumulátoru a možná provedl jeho prvotní "naformátování".
A teď tedy dotaz, mám nejprve UPS propojit komunikačním kabelem s PC, na něm nainstalovat dodaný SW a nechat nějaký čas (např. 2 týdny) takto běžet a nebo není potřeba nic řešit a mám UPS rovnou připojit k NASu?

Formátování je zbytečné, daleko lepší je jednou za čas odpojit UPS od elektřiny ze sítě a nechat baterku, ať dodává proud pro PC a vybije se a pak znovu připojit k síti a nechat plně nabít. Většina baterek odejde na to, že se vlastně nikdy nevybíjí, jen je trvale dobíjena nebo konzervována, protože delší neplánované výpadky sítě prakticky nejsou.