Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový HDD

Koupil jsem HDD Samsung HD252HJ - připojení SATA. Když ho zapojím, Bios ho nevidí, Správce disků také ne. Co s tím?

Mas v BIOSe povolene SATA? Mas vo Win v spravcovi zariadeni aj SATA controller? Mas v spravcovi zariadeni neico so zltym vykricnikom?
Nastav v BIOSe mod SATA na IDE, nie na RAID ani AHCI.
Skusit iny kabel.
Uistit sa ze si zapojil do disku aj napajanie :)
Toci sa? Odniest to niekam kde su schopni pozriet sa ti na to ze co tam mas v BIOSe ponastavovane, alebo posudit ci je to na reklamaciu.

P.S. aku mas dosku? (ma sata1? alebo sata2?)