Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flashdisk ničící USB porty

Hezký den, chci se poradit, vyměnit si názor a zkušenosti s uživateli flashdisků. Mám v neblahé paměti Kingstone Data Travel SE9, který je sice kovový, ale větších vnějších rozměrů než obvyklé USB na základních deskách. https://www.kingston.com/en/usb/personal_business/dtse9h
Pro mechanické připojení je potřeba vyvinout větší sílu, pro odpojení rovněž, hrozí tak postupné vylamování konektoru ze základní desky. Postupem času vznikla velká vůle na konektoru desky a jiné flashdisky a USB kabely externích disků drží silou vůle. Zdánlivá výhoda a odolnost kovového těla FDD je však klamavá a dochází k ničení HW. Máte podobné zkušenosti? Je to na reklamaci a odstoupení od kupní smlouvy z důvodů neopravitelnosti?
Zakoupil jsem DataTraveler Micro 3.1, ale situce je stejná. https://www.kingston.com/en/usb/personal_business/DTMC3

Máte někdo DataTraveler SE9 G2 3.0? Je již bezproblémový? https://www.kingston.com/en/usb/personal_business/dtse9g2
Nedělám si iluze, že by se u Kingostone poučili a sjednali nápravu.

Fascinuje mě v negativním slova smyslu, že tím šmejdským rozměrem nadále zaplavují celý svět a stále se to prodává.

Díky za vaše zkušenosti a názory o které se podělíte.

Existuji i jine firmy, ktere vyrabeji flashdisky, ja si kupuji od A-Data.

Jinak ale nejake Kingstony mi rukama prosly, vypadalo to podobne jako ty co mas na odkazech, ale presny typ nevim. Kazdopadne zadny problem s tim nebyl, rozmerove mi to prislo OK.

miniaturní disky bývají obvykle pomalé, to je 95% axiom.

ta první flashka se9 od kingstonu je superšmejd. kingston prodává pod svou značkou většinou shity pomalejší než usb2, flashku od něj už ani náhodou. nevím, co tě nutí vybírat krámy jen od nich.

adata je sice lowend, ale s takovými zmetky jsem se u nich nikdy nesetkal.
dlouhodobě používám jejich s102, nechcou je ani po letech zlevnit, asi ví jak vypadá ostatní odpad na trhu.

tak strašné to není. používám to právě kvůli tomu, že se vejde do usb zásuvek notebuků.
u těsně nalepených 2-portů stoláků / průmyslových pc by sice mohl překážet, ale ty zas mají více usb.

a hlavně - výrobci flashek léta ojebávají zákazníky a toto bohužel zůstává jediná flashka normálního rozměru s vyhovující rychlostí.

Postupem času vznikla velká vůle na konektoru desky... Je to na reklamaci a odstoupení od kupní smlouvy z důvodů neopravitelnosti?

No to asi nie, flashdisk mas vysunut a zasunut, nie s nim pacit do stran.

Tiez mam jedneho maleho zebraka od Kingstonu a tiez ide do konektorov zasunut dost z tuha. Neviem co ine doporucit, teraz sa divam ze moja oblubena znacka kluce vyradila z portfolia - asi pockam na kluc vo forme cipu v zapasti.