Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jsou již ceny grafických karet příznivé?

Dobré odpoledne všem. Mám otázku ohledně grafických karet. Jsou už ceny příznivější,nebo se vyplatí si ještě počkat? Neplánuji si kupovat ty nové RTX ale spíše starší 1000 series. A mám jít spíše do Geforce nebo Radeon? Stále se neumím rozhodnout mezi RX 580 nebo GTX 1060. Co myslíte? Budu moc rád za váš názor.Dokáží obě grafické karty utáhnout Zaklínače 3 na vysoké detaily v 1080p?

Jak který některý hlavně u AMD stojí už stejně co stáli, naopak u nVidie jsou pořád ca o 1000Kč dražší můžeš si porovnat na Heuréce dole graf u GPU kde jsou ceny v průběhu období....Kterou ti nikdo neporadí to se musíš rozhodnout ty sám,já jsem pro nVidii ale čistě můj názor.:-)

Zdroj stacit nebude, za 8K ta grafika je furt drazsi nez by mela byt, ale ceny asi dolu nepujdou, tudiz ti nic jineho nezbude nez koupit.

Sapphire Radeon PULSE RX 580 OC, 4GB GDDR5 - na CZC za 6.000Kc je cena OK

MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB GDDR5 - na CZC za 7.200Kc je take cena OK

---

Gainward GeForce GTX 1060, 6GB GDDR5 - na CZC za 7.700Kc je drahe a lepsi si myslim je jit do Radeonu.

Neni.

Minimalne na Nitro RX580 v zadnem pripade, to je zrava grafika.

Dobry zdroj je ten co ti napsal sambilionk.

S grafikama nevim, za 7.000 ta Asuska je sice mirne hlasitejsi, ale jinak OK. Na Zaklinace bych rekl, ze urcite vhodnejsi ta GTX1060/6, zase do budoucna pribude her s DX12 a tam bude mirne vyhodnejsi ta RX580.

Zdroj bych ja sel do toho Seasonicu, protoze nabizi skvelou cenu a pritom furt super kvalita.

Jestli na tom chces setrit, coz ti nedoporucuju, tak aspon tenhle:

https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-10-500w_2/206712/produkt

Edit: Mimochodem nez ten Zalman, tak na malo zravou GTX1060/6 bych radeji risknul ten Corsair co mas. Tezko v tom radit, ale tu GTX1060 by mozna ten VS550 vydrzel. Kazdopadne ten Seasonic mas jistotu.

Nevim, Corsair VS jsou zdroje pro kancelarska PC. Na herni PC mas nejlevnejsi zdroj ten Seasonic, co ti tu daval odkaz.

Na druhou stranu ta GTX1060 neni moc zrava, takze by to ten VS550 mohl dat, ale jestli chces, abych ti to potvrdil na jistotu, tak to urcite nedokazu. Zdroje a zvlast tyto levne taky starnou a v jine kondici by byl uplne novy a nevim jak dlouho ho mas, treba po trech letech bych takovy zdroj menil tak jako tak. Ten Seasonic mas na 10 let.

Corsair RM650x a RM750x jsou slusne zdroje ale drahe. Na GTX1060/6 staci i Corsair RM550x, ale pozor na upgrade grafiky v budoucnu, potom je u Corsairu potreba uz silnejsi zdroj.

Seasonic Focus Plus 550W umi i vykonejsi grafiky nez ten RM550x.