Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontejnery na mrtvou elektroniku

Ahoj,
zrovna tu koukám na mrtvé RAM moduly. A napadá mě - neexistují kontejnery na mrtvou elektroniku? Když můžou být kontejnery na papír, PET lahve, textil, baterie...
Je blbost chodit s těmahle kouskama do sběrného dvora a skladovat to doma se nikomu nechce. Mrtvých flash disků, mobilů, walkmanů, foťáků, PC komponent a tak podobně přece musí být ohromné množství...
Viděl jste někdo něco takového? Já v Brně zatím ne.

http://www.asekol.cz/Sb%C4%9Brn%C3%A1%20m%C3%ADsta/ Jihomoravsk%C3%BD/ se dají nalézt sběrná místa... Jinak by se postupem času měly objevovat i kontejnery přímo na drobnou elektroniku ( fotoaparáty, kalkulačky, ...) - něco, jako jsou kontejnerky na baterie - dokonce i na úřadech a vůbec veřejných místech. Jenže to je spíš o ochotě organizací si něco takového nechat někde postavit, a potom se starat o to, aby, až se to naplní, někdo zvednul telefon a objednal odvoz ( který je mimochodem zdarma...).
K.
PS: Jinak by to měl opravdu brát každý prodejce elektroniky...;-)
PPS: nebo hledej tohle: E%2Dbox

U nás v dědině zatím nemáme sběrný dvůr, bude až příští rok. 4x do roka je ale den D, kdy je možno nebezpečný odpad odvézt za národní výbor na vlečku. Sice otrava, ale co se dá dělat.

Činím tak cca 1x ročně, do té doby podobné krámy schovávám ve sklepě. Vyhodit ovšem plně funkční 386sx a spol. je mi líto ;-)

---
Máme v dědině pár kontejnerů, jůavně na bílé a barevné sklo. Na ostatní recyklovatelný odpad (papír, plasty, tetrapaky) fasujeme ("zdarma", je to pravděpodobně v rámci poplatku za TKO) od obce barevné plastové pytle a jedenkrát měsíčně je vystrčíme před baráky, kdy je obecní rychlá rota odváží.

tak třeba u nás v electroworldu takové kontejnery máme a bereme jakoukoliv elektroniku. A je jedno jestli jsi u nás něco koupil nebo ne. Zrovnatak je jedno kolik toho přineseš (až na ledničky). Všechno je zdarma. V brně jsou dva EW.

Zrovna před měsícem u násv Plzni) na rohu přibyla krásně červená veliká bedna s otvíracím okýnkem. Tak jsem se šla podívat, co je to za novinku a ejhle... KONTEJNER NA DROBNOU ELEKTRONIKU. Co se tam má nebo nemá házet je ovšem otázka. Na ceduli je pouze upozornění, že se tam NEMAJÍ dávat monitory a obrazovky. Takže pokud si myslím správně, tak vlastně všechno ostatní ano. Takže mobily, mixéry, videa, elektrohračky...
Já totiž volala na firmu, co to tam dala a chtěla vědět podrobnosti. Ale ty mi nikdo nedokázal říct :-)

Do kontejneru patří baterie a drobná elektrozařízení, jako jsou například kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, přehrávače mp3, telefony a elektronické hračky. Naopak není určen pro sběr televizorů, počítačových monitorů, herních displejů, zářivek, úsporných žárovek, které jsou nebezpečným odpadem, a velkých domácích spotřebičů jako jsou třeba ledničky, pračky a chladničky. Větší domácí elektrozařízení se bezplatně vybírají na sběrném dvoře v Úněšovské ulici, při sběrných dnech, případně je možné je odevzdat v prodejnách nebo opravnách elektrospotřebičů.

http://umo1.plzen.eu/aktuality/cervena-nova-barva- v-trideni-odpadu.aspx