Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pc nejde

Čus

Dnes jsem si složil pc dělal jsem na tom od 12 hodin až do teď a čekal jsem že už si jen sednu a budu hrát :D ale houby skrátka k věci pc jede větráky se točí základovka svítí a celkově jede ale vůbec se nezapnou monitory :/ mám dva a ani jeden se nezapne ,(pc nepípá) když vytrhnu kabely tak se normálně rozsvítí a vyjede text že to mám připojit ale jak mile je připojen zčerná a nic se neděje.To samé mám u myši a klávesnice vůbec nestvití a neraguji ani do biosu se nedostanu.Bydlím naproti Pc servisu takže není problém to tám donést ale štve mě že za to vypláznu 2000 tisíce a ještě se mě vysmějí že to byl nějaký nedotažení kabel :/ takže chci předtím zkusit vás pokud víte jak to napravit zachráníte moje peníze z brigády :) díky ......
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

8 GB ram - to je opravdu vyčerpávající informace. O zdroji taky raději nepíšeš. Pochop, že čím víc detailů uvedeš, tím líp se dá diagnostikovat na dálku problém. Nikdo nevidí, jaké máš komponenty a co a kam jsi zapojil. Třeba to může být banalita, ale bez informací ji prostě neodhalíme.

No ty by teoreticky měly s tou deskou fungovat na 2933MHz při napětí 1.35V i když AMD pro tvůj CPU garantuje max 2666MHz. Ale pro vyšší frekvence (které Ryzeny běžně zvládají) je potřeba aktualizovaný BIOS. U prvních verzí BIOSů byly s kompatibilitou pamětí dost potíže. Ideální by bylo, pokud by jsi si mohl někde půjčit nějakou pomalejší DDR4 RAM (2400-2666MHz při 1.2V) a zkusil to nastartovat s ní. Pokud se to rozběhne, tak potom provést aktualizaci BIOSu na nejnovější verzi.

Bez disku ano,ale nemusí s vadným. Takový disk dokáže zpacifikovat i nabíhání PC. Teoretická úvaha je správná,ovšem v praxi se stávají i takové věci. Já jednou také hledal důvod,proč PC umřelo a byl vadný (nesystémový) druhý HDD. Stačilo jej odpojit a naběhl BIOS i vše ostatní.

0. pečlivě číst to níže a dělat přesně to co je psáno a "nemyslet/nevylepšovat" - jinak si následky neseš sám! Předpoklad je, žes správně osadil procesor, a chlazení

1. CMOS reset (odpojit od napájení, vytáhnout baterku, zkratovat CMOS jumper - alespoň na 2-3 minuty)
2. ujistit se, že RAM modul(y) je/jsou ve správných slotech (viz manuál k desce)
3. ujistit se, že grafika plně sedí ve slotu, že je domáčknutá, že má správně zapojené napájení 6-pinem, totéž platí pro 4-/8-pin u CPU
4. Vrátit jumper, baterku, napájení.
5. HDMI/DP/DVI kabel od monitoru zapojit do grafiky (doufám, že to nezkoušíš s VGA anebo nějakými pochybnými redukcemi)
6. Zapnout PC. První start a očichání komponent trvá cca 15-20 vteřin, pak by se měl objevit BIOS a zařvat, že nastavení nesedí. Vlézt do BIOSu (typicky klávesa F1) a nastavit správně (minimálně grafiku, paměti), ULOŽIT.

A to je vše. pokud máš vše správně zapojeno, bude to chodit. Jinak nechápu, cos zapojoval 8 hodin, tohle je práce na 15 minut.