Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškození monitoru notebooku

Dobrý den, dnes jsem hrál na svém 2 měsíce novém notebooku hru a když se hra načítala a byla černá obrazovka, z ničeho nic jsem uviděl podivnou tečku. Po bližším ohledání jsem zjistil, že se jedná o mechanické poškození. Což mě naprosto šokovalo, neboť jsem se na displej čirou náhodou před 2 hodinami díval a nic na něm nebylo a od té doby jsem se ho nedotkl. Nemám naprosté tušení, co se tam dostalo a jakým způsobem. NAŠTĚSTÍ to není zase tak velké poškození (přidám odkaz na foto). Každopádně bych velmi rád věděl, zda-li to může mít nějaký vliv na okolí, tím myslím, jestli se tam třeba může dostat prach atd a tím nějak více poškodit okolí poškozeného místa. Dále bych chtěl vědět, jak se taková věc dá řešit, nevím, jak je ten displej stavěný, takže jestli je to na výměnu celého panelu, nebo pouze nějaké jeho části například fólie.

Obrázek na imgur: GlDk7Hf

Prosím přidejte jakoukoliv zkušenost, či radu. Děkuji mnohokrát předem.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Vím, že nepochodím.
Neříkám, že se to udělalo Samo Se To. Jen říkám, že netuším, jakým způsobem se to stalo, neboť si nepamatuji, že bych kolem displeje s čímkoliv manipuloval.

Spíš bych chtěl poradit, jak to teď opravit. Nebo co dělat. Vyměnit zobrazovací jednotku, čili celý displej?

Také by mě to zajímalo.

A nebo jednoduché vysvětlení: do displeje se ti "přivřel malý kamínek" a je poškrábaný vnější povrch displeje, mělo by být cítit na pohmat. A nebo další "use case". spadnutí klíčů na obrazovku

Podle mě může jít o jev "mura". tedy poškození "pod sklíčkem", napadlo mě, že by se to stalo podobným mechanismem jako předhozím odstavci, akorát, že sklíčko je tuhé a pružné-zůstalo by neporušené, a tlak se přenese na vrstvu pod tím (což může být:
vrstva barevného filtru (rgb mozaika)
vrstva tranzistorů (propuští světlo podle napětí)
)

To je právě to zajímavé. Jak jsem psal, 2 hodiny předem jsem ze zajímavosti dělal test, ve kterém se měnily barvy a pečlivě jsem sledoval celý displej a nic tam nebylo.

Možnosti, které jste uvedl popřít nemohu, ale klíče a ani jiný předmět se kolem displeje v těch dvou hodinách (od testu do objevení) nepohybovaly.

Dnes jsem byl notebook reklamovat a v obdržené písemnosti stojí: "citelná malá hrudka, která jde zevnitř ven."

Sám jsem zvědav na vyrozumění. Bylo mi řečeno, že Asusu to trvá přibližně 10 dní. Takže potom sem asi napíšu, jaký je závěr.

Jedná se FHD 60 Hz.
Ale celé ty dvě hodiny jel procesor i grafika na 100% (práce v grafickém programu)
Já pc skoro vůbec nerozumím, tak nevím, jestli třeba takové vytížení může nějak třeba poškodit nějaké "špatně vyrobené a tím pádem oslabené" místo displeje.
Jestli je to blbost tak se omlouvám, ale jsem f tom opravdu lajk.
Nevím, opravdu nevím. Až dostanu vyrozumění, budu vědět více.