Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nové RAM a možná SSD?

Zdravím, vzhledem k tomu, že mi nikdo nikde nedokázal vysvětlit můj problém (ani zde https://pc.poradna.net/questions/2751305-chyby-strankovani-na-disk), rozhodl jsem se vyměnit paměti RAM (rovnou na 16GB).
Otázka zní: Jaké? Chtěl bych z toho vytřískat asi co nejvíc, ale za nějakou rozumnou cenu, abych v nich neprotekl výplatu.
Další věc, již delší dobu přemýšlím o SSD, stačí 128GB na systém a asi to Assetto Corsa. Ovšem mám plné všechny 4 SATA sloty, je řešení nějakého SSD do PCi-e? nebo je lepší zahodit jeden HDD a nahradit ho v SATA?

Procesor - Intel Xeon E3-1231 v3
MB - Asus H97 PRO

Ano,uvolni jednu pozici po HDD a dej tam SSD. Ale ne 120GB !!!!! To je málo. Bude to systémový disk a systém si tam natahá vše,i to,co si myslíš že dáš na jiný disk. Brzy bude zaplněný a budeš mít problém,protože nemůže být obsazen na 100%. Jinak je to podivné,že chceš "vytřískat" co nejvíc z RAM 16GB (hlavně jak se tříská z ramek ?) a disk chceš prťavý.

Třískáním sem myslel, že se nebojím investovat do jedněch z nejlepších na trhu, ale zas ne zbytečně předražené věci. (jako mnohdy třeba Strix u grafik, 5% výkonu a 40% ceny)
A za radu s kapacitou SSD děkuji, usuzoval jsem dle toho, že systém má méně než 120GB tak že to bude stačit.