Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook na VŠ

idem študovať pc siete na VS, potreboval by som poradiť ntb. budem sa naňom učiť programovať v C a Jave a aj nejake programy na sieťarinu vraj budeme použivať, viete mi poradiť čo hľadať, neviem aký silný stroj by to mal byť.. za každý koment ďakujem

Hodně štěstí při studiu. Notebook na vysokou jsem před pár lety vybíral taky a rozhodně úplně jinak. Určitě bych nechtěl stroj, co má 15,6" (nepraktická plachta na přenášení, lidi, co nosili 15,6", už si vedle notebooku občas ani nemohli otevřít sešit), nechtěl bych počítač, co vydrží až 6 hodin (reálně 4, takže dvě přednášky a když zrovna nebude k dispozici zásuvka, po poledni už taháš jen mrtvé závaží). Zaplatil jsem sice nakonec o něco víc, ale mám teď už 5 let starý notebook, co má 13,3", váží 1,3 kg, vydrží reálně 12 hodin, má Core i5, pouze integrovanou grafiku, SSD a odolné kovové tělo. Bývalí spolužáci s Lenovy z plastu už mají vytrhané panty.

alebo sa vykašlať na 4jadro a zobrat nejaku i5 2jadrovu? ... tolko problemov s vybratim jedneho ntb...zacinam mať toho dosť,ale zasa nechcem kupiť hluspoť a o rok sa chytať za hlavu že musim vymeniť ntb...
takže 2 alebo 4 jadro?
8gb ram, ak sa da tak nech je menšej veľkosti
ssd vyhodou
strop 700€