Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor se náhodně vypíná

Dobrý den,
poslední dobou se mi začalo častěji stávát, že se mi (většinou při hře) náhodně "vypojí" monitor, a na obrazovce píše, že nemá HDMI signál, i přestože HDMI kabel je normálně zapojen. Vysunout a zasunout HDMI kabel nepomáhá, musím počítač vypnout natvrdo a až potom kabel vypojit a zapojit.
Pokud by někdo věděl co s tím, moc by mi to pomohlo, díky.

Ehm, takže se monitor náhodně nevypíná, jak tvrdíš v nadpise, ale náhodně vypadává signál skrz HDMI?

Co třeba napsat, jakou máš grafiku a monitor? Možná by to šlo propojit přes DVI a tím vyřešit (no dobrá, tak obejít) problém.